Novinky

Hladký postup v poháru, Pedagog neměl v Kamenici problémy

Stolní tenisté druholigového Pedagogu zvládli první kolo Českého poháru, v Kamenici nad Lipou zvítězili 7:3.

Jihočeši vyrazili na hranici Jihočeského kraje a Vysočiny v ryze rodinné sestavě. Domácí soupeř z KP II nasadil to nejlepší, co má k dispozici, tedy trio Jeníček, Zápotočný a Klapp. Český pohár vždy začíná čtyřhrou, ve které bratři Kortusové přehráli Jeníčka se Zápotočným 3:1, když výpadek zaznamenali prakticky jen ve druhé sadě.

Dvouhry rozehrál Filip Kortus s vedoucím domácího mužstva Klappem, s jehož nepříjemnou hrou si poradil ve třech setech. První domácí bod uhrál Jakub Jeníček, jenž porazil 3:0 Pavla Kortuse st. První sérii uzavřel Pavel Kortus ml. hladkou výhrou se Zápotočným, kterému dovolil jen dvanáct balonků ve třech setech.

Za stavu 3:1 pro hosty šel do hry opět Filip Kortus a odehrál s Jakubem Jeníčkem jediný pětisetový duel sobotního odpoledne. Kamenická jednička vedla 2:1 a měla dobře rozehraný i čtvrtý set, českobudějovický mladík se ale nevzdal a dokázal čtvrté dějství otočit. V tom pátém už od počátku vedl došel si pro pětisetovou výhru. Daleko jednoznačnější byl zápas Klappa s Pavlem Kortusem ml. Jihočeský lídr zvítězil ve třech setech, i když v tom druhém musel otáčet nepříjemný stav 2:8. Jihočeši byli blízko výhry, vedli 5:1 a poslat do druhého kola je mohl Pavel Kortus st. V dramatickém duelu se Zápotočným ale nezvládl koncovky a prohrál 1:3.

Jistotu postupu Pedagogu zajistil v souboji jedniček obou týmů Pavel Kortus ml., když zejména díky servisu nepustil Jeníčka do jeho hry a zvítězil 3:0. Poslední utkání sehrál Filip Kortus proti Zápotočnému, s nímž dva sety odehrál v klidu. Pak trošku polevil v koncentraci, ztratil třetí set, ale nakonec se radoval po výsledku 3:1. Do posledního zápasu už Pavel Kortus st. nenastoupil, a tak Pedagog vyhrál v Kamenici nad Lipou 7:3.

Po postupu se Pedagog utká ve druhém kole v druholigovém jihočeském derby na stolech Prachatic.

1. kolo Českého poháru - 17. 9. 2016: Kamenice nad Lipou - Pedagog ČB 3:7

Jeníček, Zápotočný, 1 WO - P. Kortus ml., F. Kortus 3, debl.