Novinky

Těsná porážka v Prachaticích znamená konec v domácím poháru

Českobudějovický Pedagog končí stejně jako loni ve druhém kole domácího poháru. Nad jeho síly tentokrát byly druholigové Prachatice.

V jihočeském derby se dlouho hledal čistý zápis, když jej ale Prachatičtí našli, pohárové derby rozjel lépe Pedagog. Po mdlé první sadě čtyřhry bratři Kortusové zvýšili obrátky, srovnali stav a ve třetím dějství Kaštánka s Bauerem zlomili. Odvrátili čtyři setboly, set získali a následně si došli pro první bod.

I start dvouher byl lepší ze strany hostů. Pavel Kortus ml. totiž v souboji jedniček urval s Kaštánkem první set v 11:9, v následujících dvou setech dovolil soupeři jen šest míčků a radoval se z třísetové výhry. Pak už to bylo horší. Pavel Kortus st. příliš nevzdoroval Miroslavu Bauerovi a prohrál 0:3. Vyrovnanější souboj byl mezi Filipem Kortusem a Markem Šimkem, avšak všechny tři koncovky dopadly lépe pro domácího hráče, a tak bylo v celkovém součtu srovnáno 2:2.

Pedagog naposledy vedl na startu druhé rundy, kdy Pavel Kortus ml. hladce 11:4, 11:5 a 11:6 přehrál bývalého spoluhráče Bauera. Prachatice srovnaly zásluhou Kaštánka, který využil dvou prospaných setů ze strany Filipa Kortuse, a i když se hostující mladík zvedl, nakonec to pro něj byla hořká porážka 2:3. Libínští poprvé vedli, když Šimek se svým novým "sendvičem" otrávil hru Pavlu Kortusovi st.

Za stavu 4:3 domácí notně přiblížil k výhře Miroslav Bauer, který se vysmekl ze dvou mečbolů Filipa Kortuse a zapsal pětisetovou výhru. Za Pedagog naposledy snížil Pavel Kortus ml., jemuž vadil Šimkův "sendvič" především v první sadě. Nakonec hostující vedoucí proměnil třetí mečbol a udržel si svoji stoprocentní pohárovou bilanci. Aby Pedagog šel dál za nerozhodného stavu 5:5, musel Pavel Kortus st. porazit Kaštánka alespoň 3:1, aby se počítaly míčky. Po dvou vyrovnaných setech bylo sice skóre 1:1, pak už ale kraloval domácí favorit a poslal Prachatice mezi dvacet nejlepších.

Pedagog tak prohrál 4:6 a s Českým pohárem se stejně jako loni rozloučil ve 2. kole.

2. kolo Českého poháru - 4. 10. 2016: Prachatice - Pedagog ČB 6:4

Šimek, Kaštánek, M. Bauer 2 - P. Kortus ml. 3, debl.