Novinky

Se Spartou se Pedagog rozešel smírně, druhý den na Kolín nestačil

Poslední domácí dvojzápas roku 2016 začal Pedagog remízou se Spartou B 9:9. V neděli Jihočeši padli 5:10 s Kolínem.

Jihočeši nastoupili ve stejné sestavě jako v derby proti Prachaticím, tedy s Matějem Fauskem a Pavlem Kortusem st. Hosté dorazili bez lídra Kuchaře a očekával se vyrovnaný souboj. Lépe začal Pedagog, který obě čtyřhry vyhrál v pěti setech. Pavel Kortus ml. s Filipem Kortusem sice promrhali dvousetové vedení, ale v pátém dějství s Juklíkem a Lánským kralovali. Ještě dramatičtější to bylo na druhém stole, kde Pavel Kortus st. s Matějem Fauskem vedli 1:0, následně prohrávali s Kubátem a Bartoškem 1:2, ale po dalším zvratu brali nejtěsnější výhru.

Dvouhry odstartoval Filip Kortus s Kubátem, s níž prohrál první set. V tom druhém vedl 6:0, ale i ten ztratil. Nakonec se vzepnul k obratu, vyhrál třetí set a v tom čtvrtém bojoval o pátou sadu, ale nakonec obrat nedotáhl. Hra Bartoška neseděla Pavlu Kortusovi st., který s vedoucím hostujícího celku padl bez zisku setu. Dobře do zápasu s Juklíkem vstoupil Matěj Fausek. Na vyhranou první sadu ale host z Elizzy nenavázal a tři prohrané sety v řadě znamenaly pro domácí trošku nečekanou ztrátu. Ještě větší trhlinou byl následný výbuch Pavla Kortuse ml. s Lánským, s nímž se nedokázala domácí sobotní jednička popasovat a prohrála nečekaně hladce 0:3.

Po hrůzné první sérii vedla Sparta 4:2 a její pátý bod zaznamenal Kubát, který 3:1 přetlačil Pavla Kortuse st., když se zápas rozhodoval zejména v koncovce třetí sady. Domácí ale třemi výhrami v řadě smazali náskok soupeře. Nejprve Matěj Fausek zvládl duel s Bartoškem ve třech dějstvích, Pavel Kortus ml. se po měsíci dočkal výhry, když i přes ztracenou koncovku první sady přetlačil Juklíka 3:1, a na 5:5 upravil Filip Kortus po fenomenálním obratu z 1:2 na 3:2 hnán výborným publikem proti Lánskému.

Solidní výkon leč bez bodu na českobudějovickou lavičku předvedl Matěj Fausek proti Kubátovi, podlehl mu 1:3. Bratrská dvojice v domácím dresu však obrátila stav. Pavel Kortus ml. zlepšil svůj výkon a zdolal Bartoška 3:1. Vedle dotáhl svůj duel s Juklíkem do vítězného konce Filip Kortus a bylo to 7:6. Bohužel Pedagog neodskočil Pražanům, protože Pavel Kortus st. sice vymýšlel na Lánského různé záludnosti, na víc než na drama ve třetím setu mu to ale nestačilo.

Poslední runda začala soubojem týmových jedniček, v němž Pavel Kortus ml. celý první set vedl s Kubátem, setboly ale nevyužil a po těsně prohraném druhém setu už to vypadalo špatně. Nalomený vedoucí áčka Pedagogu se vzepřel, ale i kvůli smolné čtvrté sadě nakonec padl 1:3. Na 8:8 vyrovnal Filip Kortus, který vedl s Bartoškem 2:0, pak sice vedení ztratil, ale v pátém setu byl sebejistý a bojovným výkonem dovršil svůj výborný tříbodový sobotní výkon. Drama pokračovalo. Minimálně remízu zajistil Spartě Juklík, který si set zvykal na hru Pavla Kortuse st., jenže pak neomylnou topspinovou hrou svého soupeře zdolal. Mezitím už byl rozehrán poslední duel Matěje Fauska s Lánským. Domácí mladík se popasoval s dlouhou pauzou i nervozitou jako starý harcovník si zkušeně pohlídal důležitou výhru. Po výsledku 3:0 se tak oba celky rozešly s remízou 9:9.

8. kolo II. ligy mužů - 26. 11. 2016: Pedagog - Sparta B 9:9

F. Kortus 3, P. Kortus ml., Fausek 2, debly - Kubát 4, Lánský, Juklík 2, Bartošek

Rozhodčí: Tenglová. Diváků: 20.

V neděli dorazil na Branišovskou ambiciózní Kolín bez členů základní sestavy Miffka a Hořejšího, náhrada v podání dvojice Čamr-Dolejší však byla více než kvalitní. Po čtyřhrách byl stav smírný. Na jedničce Pavel Kortus st. s Matějem Fauskem v prvním setu zaskočili favorizovanou dvojici Čížek-Pěnkava, pak už ale na stole vládli hosté. Stejný průběh v opačném gardu měla druhá čtyřhra, v níž Pavel Kortus ml. s Filipem Kortusem prospali první set, další tři s Čamrem a Dolejším ale zvládli.

Středočeši zataktizovali a napsali sestavu naopak dle papírových předpokladů. Filip Kortus se tak na úvodu utkal s Františkem Čamrem a dva sety si zvykal na jeho hru. Ve třetím dějství ale přidal na agresivitě a zdramatizoval duel. Ve čtvrtém setu už měl ale opět navrch hostující mladík, který nakonec zvítězil 3:1. Pavel Kortus st. na druhém stole dvakrát dostal do koncovky set s Dolejším, ale nedočkal se zisku ani jedné sady. Hodně vyrovnaný souboj následně sehrál Matěj Fausek s Lubošem Pěnkavou, šťastnější byl nakonec hráč Kolína, který po tuhém boji urval výhru 16:14 ve čtvrté sadě. Týmové jedničky se díky překvapení v kolínské sestavě utkaly už v prvním kole a jasně navrch měla ta domácí! Favorizovaného Čížka bojovným a chytrým výkonem překvapil Pavel Kortus ml., první set zvládl v koncovce a ty další po výsledcích 11:5 a 11:4 jasně opanoval, čímž dal zapomenout na nezdary posledních dní a týdnů.

Hosté vedli 2:4 a jeden z klíčových zápasů přišel záhy. Pavel Kortus st. bojoval a s Čamrem proměnil ve druhé sadě pátý setbol, čímž srovnal na 1:1. Rozjetý získal i třetí dějství, pak už ale opět hrál především Čamr, jenž získal důležitý bod za pětisetovou výhru. Ještě víc může Pedagog mrzet ztracený zápas Matěje Fauska s Dolejším. Host z pražské Elizzy vedl za stav 1:1 na sety ve třetím 10:4, ale ztratil jej. Dokázal ale dotáhnout klání do rozhodujícího dějství, v němž měl víc štěstí v koncovce zkušený hráč Euromasteru. Místo 4:4 to tedy bylo 2:6, snížení Jihočechů zařídil Pavel Kortus ml., jenž podpořen předchozím úspěchem porazil Pěnkavu 3:1 na sety. Filip Kortus pak Čížkovi moc nevzdoroval, a tak hosté vedli 3:7.

Poslední body Pedagogu přišly v balíčku. Tréninkoví kolegové Matěj Fausek s Františkem Čamrem se dobře znají, očividně lépe zná svého kamaráda ale Matěj, který zvítězil jasně 3:0. Pavel Kortus ml. přidal svůj třetí bod díky třísetové výhře proti poctivé hře Stanislava Dolejšího. To bylo ze strany Českobudějovických bodově vše. Filip Kortus totiž nedokázal navázat na vyhraný první set s Pěnkavou a padl 1:3. Pavel Kortus st. na Čížka nestačil, takže hosté vedli už 9:5.

Blízko první letošní "čtyřce" byl Pavel Kortus ml., s Čamrem vedl 2:0, pak ale jeho soupeř začal hrát skvěle a vyrovnanou podívanou v závěru urval 11:9 v páté sadě hostující mladík. Filip Kortus už svůj duel s Dolejším za stavu 1:2 na sety nedohrál.

Pedagog tak padl s Kolínem 5:10 a v tabulce klesl na osmou pozici. Jihočeši první půlku zakončí na stolech pražských celků Elizzy a Čakovic.

9. kolo II. ligy mužů - 27. 11. 2016: Pedagog - Kolín 5:10