Novinky

Pedagog na závěr sezony padl na Spartě i v Kolíně

Druholigovou sezonu Pedagog uzavřel prohrami na stolech pražské Sparty a favorizovaného Kolína. Jihočeši skončili v sezoně na 9. místě.

Jihočeši vyrazili na poslední víkend s bratrským duem Kortusů doplněných o Matěje Fauska a Jakuba Čelikovského. Domácí Sparta potřebovala v boji o záchranu nutně uspět a to se jí nakonec povedlo. Do boje Pražané vyslali to nejsilnější, co mají. Po čtyřhrách byl stav srovnaný. Nově sestavená dvojice Pavel Kortus ml. - Matěj Fausek uspěla s Kuchařem a Bartoškem, když zvládli důležité koncovky. Na druhém stole si Filip Kortus s Jakubem Čelikovský vytvořili ve třetím setu s Kubátem a Novákem čtyři setboly, nakonec ale neurvali ani set.

Dvouhry začaly nečekaně hladkou porážkou Pavla Kortuse s Kuchařem, když domácí talent byl po celé tři sety aktivnější a nedal hostující jedničce žádnou šanci na zvrat. Daleko dramatičtější to bylo na vedlejším stole, kde Matěj Fausek vedl s Novákem 1:0 a 2:1, nakonec se však rozhodovalo až v koncovce pátého dějství. V něm Matěj odvrátil dva mečboly, sám si vytvořil tři a ten poslední proměnil. O chvíli později hosté zvládli další pětisetové drama. Filip Kortus vedl s Bartoškem 2:1, i zde rozhodoval pátý set a mladík Pedagogu v něm měl navrch. Po první rundě bylo srovnáno, protože Jakub Čelikovský sice s Kubátem předváděl líbivou podívanou, na body to však nestačilo.

Pedagog naposledy vedl, když Pavel Kortus přehrál Nováka ve třech setech. Matěj Fausek pak trošku překvapivě nenašel recept na hru Bartoška a podlehl mu 0:3 na sety. Stejným výsledkem dopadl i duel Filipa Kortuse s Kubátem. Bez setu neodešel ze zápasu Jakub Čelikovský, který ještě ve čtvrtek hrál okresní přebor ve Zlivi a v sobotu obral o set jinak stoprocentního Kuchaře.

Sparta vedla 6:4, Pedagogu se ale povedlo naposledy srovnat. Pavel Kortus vedl s Bartoškem 1:0 a 10:9, ale zazdil nalitý míč. Prohrál druhý i třetí set, situaci ale zachránil a duel otočil. Pětisetový zápas zvládl i Matěj Fausek, který hrál s Kubátem soustředěně a kvalitně, ve čtvrtém setu si vypracoval mečbol, a přestože ho nevyužil, tak v rozhodujícím setu už si vítězství nenechal utéct. Filip Kortus s Kuchařem ani Kuba Čelikovský s Novákem však neuhráli ani set, a tak byli Pražané opět v náskoku.

Za stavu 8:6 už se odehrála jen dvě utkání. Pavel Kortus otočil vyrovnaný duel s Kubátem z 0:1 na 2:1, opět se šlo do pátého, kde měl dlouho navrch Kubát. Pavel ale zvrátil rozhodující set až do stavu 10:7. Dva ze tří mečbolů Kubát odvrátil šťastně prasátkem, vedoucí Pedagogu nevyužil ani další dva mečboly, naopak soupeř proměnil hned ten první a se štěstím urval výhru. A protože rozjetý Kuchař zkompletoval svoji skvělou sobotu výhrou 3:0 s Matějem Fauskem a stvrdil výhru Sparty 10:6.

21. kolo II. ligy mužů - 25. 3. 2017: Sparta Praha B - Pedagog 10:6

Kuchař 4, Kubát 3, Bartošek, R. Novák, debl - P. Kortus ml., Fausek 2, F. Kortus, debl.

Rozhodčí: Havazík. Diváků: 5.

Do posledního utkání sezony Kolín vyslal nejsilnější sestavu, která nedala hostům šanci. Obě čtyřhry skončily výhrou 3:1 domácích dvojic. Jakub Čelikovský s Filipem Kortusem statečně bojovali s Čížkem a Miffkem, na víc než sadu ale nedosáhli. Podobně dopadli i Matěj Fausek s Pavlem Kortusem ml., kteří prohráli s Pěnkavou a Čamrem.

Ve dvouhrách Pavel Kortus vedl s Miffkem 1:0, nadějně rozehranou koncovku druhé sady ale ztratil stejně jako další set. Pavel utkání dotáhl do páté sady, po otočce ale Miffek s řádnou porcí štěstí odskočil a duel zakončil symbolicky prasátkem. Do zápasu s Čížkem vstupoval Matěj Fausek s cílem vrátit soupeři porážku z mistrovství republiky. To se mu nepovedlo, přestože v prvních dvou setech zlobil favorita. Další dva zápasy skončily bez zisku setu z pohledu Pedagogu. Čamr přehrál Filipa Kortuse a Pěnkava zdolal Jakuba Čelikovského, přestože si Kuba dobrým výkonem vypracoval ve druhém setu setbol.

Druhá série byla zároveň i tou poslední. Pavel Kortus totiž nenavázal na skvělý domácí výkon s Čížkem, kdy jej porazil 3:0. Odveta byla pro kolínského lídra, který sice ve třetím setu nevyužil tři mečboly, v další sadě už ale měl opět navrch. Matěj Fausek v souboji kamarádů tentokrát nestačil na Čamra. Slušný výkon podal Filip Kortus s Pěnkavou. Vedl 2:1, ale ve čtvrtém dějství soupeře nedorazil a kolínský hráč už poslední set jasně opanoval. A protože Jakub Čelikovský se sice statečně pral s Miffkem, ale nakonec prohrál 0:3, odjížděl Pedagog z Kolína bez bodu.

22. kolo II. ligy mužů - 26. 3. 2017: Kolín - Pedagog 10:0