Novinky

Pedagog na silný Kolín nestačil, v neděli deklasoval Michli 10:0!

V domácí premiéře Pedagog ve 2. lize uspěl napůl. V sobotu podlehl favorizovanému Kolínu 4:10, v neděli si spravil chuť s Michlí, kterou rozdrtil 10:0!

Proti silnému soupeři dostal poprvé v sezoně šanci Jakub Čelikovský a doplnil tak stálou trojici domácích hráčů. Hosté dorazili v klasické čtveřici a nic nepodcenili. I když Kolínští byli jasnými aspiranty na tři body, úvodní sety na obou stolech vyzněly pro Pedagog. Pavel Kortus se svým bratrem Filipem na úvodní sadu navázali a dotáhli duel s Čamrem a Pěnkavou k jasné výhře 3:0. Na druhém stole Jakub Čelikovský s Matějem Fauskem bojovali a drželi se favorizovaného dua Borůvka-Vaculovič, nakonec ale prohráli 1:3.

Na další bod Jihočeši čekali dlouho. Filip Kortus prohrál první dva sety s Čamrem 9:11, tu třetí sice získal, ale vstup do čtvrtého setu mu utekl a z vítězství se tak radoval soupeř. Jakub Borůvka si v dalším utkání držel Jakuba Čelikovského na bekhendu a po třísetové výhře zapsal další bod Euromasteru. Tři vyrovnané sety odehrál ve své úvodní dvouhře Matěj Fausek s Lubošem Pěnkavou, nevyhrál však ani jeden a odešel z utkání jako poražený. Blízko snížení byl Pavel Kortus, který proti bývalému prvoligovému hráči Vaculovičovi vedl 1:0 a 9:7, poté ještě 2:1, ale utkání plné dlouhých výměn nakonec prohrál 2:3 na sety.

Stav byl tedy 1:5 pro Kolín, který dál kráčel za vítězstvím. Šestý bod soupeře zařídil František Čamr, který Jakubu Čelikovskému dovolil pět, šest a sedm míčků v jednotlivých sadách. Dobře do utkání vstoupil Matěj Fausek proti Borůvkovi, vyhrál první set. Pak ale exliberecký lídr hostů přidal a získal následující tři sety. Až za stavu 1:7 uhráli domácí druhý bod, postaral se o něj Pavel Kortus, který zdolal Luboše Pěnkavu 3:0 na sety. Filipa Kortuse i v duelu s Vaculovičem zradily dvě koncovky, nezískal tak ani set.

Za stavu 2:8 byli Kolínští blízko výhry, domácím se povedlo alespoň snížit. Matěj Fausek opět dobře vstoupil do svého zápasu, s Čamrem urval první dějství. Zápas se ale lámal v koncovce třetího dějství, kde Čamr rozhodl o své výhře 3:1. Pěkný kousek se ale povedl Pavlu Kortusovi, který porazil poprvé v kariéře jednoho z nejlepší hráčů druhé ligy Jakuba Borůvku. Lépe sice začal vedoucí hostujícího týmu, i přes ztracený náskok ale Pavel získal druhý set a patřily mu i další dva. Celkově tedy 3:1. Poslední bod Pedagogu získal už za rozhodnutého stavu Filip Kortus, který konečně prolomil smůlu v koncovkách a zvítězil nad Pěnkavou 3:2. Před tím už však Jakub Čelikovský nestačil na Vaculoviče a po třetí sérii tak utkání skončilo.

Pedagog tedy prohrál s Kolínem 4:10.

4. kolo II. ligy mužů - 14. 10. 2017: Pedagog - Kolín 4:10

P. Kortus ml. 2, F. Kortus, debl - Čamr, Vaculovič 3, J. Borůvka 2, Pěnkava, debl.

Rozhodčí: M. Řežáb. Diváků: 10.

Na nedělní důležitý duel s pražskou Michlí dorazil i Petr Marat, hosté dorazili v klasické vyrovnané čtveřici. Pražané uhráli tři remízy z úvodních čtyř utkání, prohráli jen s favorizovaným Kolínem. Na Branišovské však Sokol neuspěl. Důležité bylo, že domácí poprvé v sezoně vyhráli obě čtyřhry. Začátek však nevypadal dobře. Pavel Kortus se svým bratrem Filipem prohráli první set s Nejedlým a Bucifalem, pak ale přidali na aktivitě a agresivitě a zápas zaslouženě otočili. Na druhém stole se Petr Marat s Matějem Fauskem trápili s Hořejším a Šimečkem, prohrávali 0:1 a 1:2, ale nakonec i s kouskem štěstí zvládli obrat.

Navnadění Jihočeši směle začali i dvouhry. Petr Marat se svým bývalým spoluhráčem z Elizzy Petrem Nejedlým nezaváhal a hostující jedničku vyřídil ve třech setech. Důležitý zápas pro celý průběh utkání sehrál Filip Kortus. S Hořejším vedl 2:0, pak ale dva sety ztratil. V pátém dějství měl navrch také bývalý hráč Kolína, za stavu 5:8 ale po time outu Filip zabral a vybojoval vítězství. Pátý bod zapsal Matěj Fausek, jenž zvládl těžký zápas s Bucifalem. Po výhře 3:1 už to bylo 5:0. První sérii zakončil Pavel Kortus, který bez větších problémů vyhrál 3:0 se Šimečkem.

Pedagog se blížil prvnímu domácímu vítězství. Ještě blíže byli, když Filip Kortus vyhrál 3:1, ačkoliv oficiální zápis hovoří o výsledku 3:0. Poslední řádné utkání sehrál Matěj Fausek s Hořejším a střetnutí se lámalo v koncovce třetího setu, kdy Matěj za stavu 1:1 odvrátil dva setboly, získal třetí sadu a rozjetý i celý zápas. Další utkání už se nehrála. Bucifal totiž skrečoval kvůli zranění Pavlu Kortusovi vzájemný zápas, Šimeček pak odřekl utkání s Petrem Maratem se slovy: "My už pojedeme."

A tak hosté jeli domů do Prahy s porážkou 0:10. Pedagog vyhrál podruhé v sezoně, poprvé doma. Za dva týdny se Jihočeši představí v Hostinném a Liberci.

5. kolo II. ligy mužů - 15. 10. 2017: Pedagog - Michle 10:0