Novinky

Pavel Kortus ovládl 55. ročník turnaje o Vodňanského kapra

Lídr druholigového Pedagogu Pavel Kortus ml. získal cenný úspěch do své sbírky. V sobotu poprvé v kariéře ovládl vodňanskou Velkou cenu mužů jižních Čech.

Tradičního předvánočního turnaje ve Vodňanech se zúčastnilo 32 hráčů. Pětapadesátého ročníku nejstaršího turnaje v kraji se za Pedagog zúčastnil pouze Pavel Kortus, jenž už na letošní úvodní Velké ceně na Orlu bojoval až do finále, kde byl nad jeho síly Michal Vávra. Právě oba finalisté byli hlavními favority i ve vodňanské Sokolovně. Pavel Kortus bez větších problémů prošel základní skupinou, když postupně porazil domácího Jareše, poté Procházku z Vyššího Brodu a první místo ve skupině si pojistil výhrou s protivínským Šťastným.

V repríze loňského semifinále se Pavel Kortus řádně zapotil s domácím Borovkou, tentokrát však šel dál druholigový hráč Pedagogu. Ve čtvrtfinále se proti Pavlovi postavil rozjetý Soldát z Bechyně, nicméně po výhře 3:0 šel mezi čtyři nejlepší druhý nasazený. Čtvrtfinále se překvapivě stalo konečnou stanicí pro krajskou jedničku Michala Vávru, kterého v generačním souboji v pěti setech zdolal strakonický talent Slapnička. V semifinále narazil Pavel Kortus na vodňanského Jakuba Davida a domácímu hráči nedovolil ani set. Vedoucí Pedagogu se tak prokousal do svého prvního vodňanského finále, v němž změřil síly se Slapničkou, jenž odvrátil v druhém semifinále mečbol s Heinzlem.

Ve finále šel do vedení po výhře 11:9 v prvním setu mladší z obou soupeřů, Pavel však dokázal rychle srovnat. Chléb se lámal ve třetím dějství, kdy vedl strakonický mladík 10:6, ale bojovník z Branišovské otočil na 12:10. Jako přes kopírák byl i čtvrtý set, opět vedl Slapnička 10:6, opět bylo vyrovnáno, ale místo mečbolu přišel pátý setbol a ten už soupeř proměnil. Rozuzlení turnaje přišlo až v posledním možném setu, drama to ale nebylo. Pavel Kortus po rychlém nástupu získal vedení, které nepustil, a po vítězství 11:4 mohl zvednout ruce ke stropu.

Poprvé v kariéře si odvezl domů v igelitce kapra, triumf ve Vodňanech byl jeho druhým v seriálu Velkých cen jižních Čech. Díky triumfu se Pavel posunul i do čela průběžného hodnocení VC. Poslední turnaj v této sezoně se uskuteční ve druhé půlce ledna 2018, kdy se na Pedagogu uskuteční krajský přebor mužů.