Novinky

Ve druhé lize o víkendu do Kolína a na Michli

Po neúspěšném startu do roku 2018 potřebuje Pedagog ve druhé lize zabrat. Nyní jej o víkendu čeká duel v Kolíně a na pražské Michli. 

Pedagog nezvládl klíčový domácí zápas s Bělou pod Bezdězem a potřebuje ztracené body nahnat zpět. Jihočeši po dvou porážkách klesli na barážovou desátou příčku, avšak deváté EL Niňo má stejně bodů, osmý Liberec jen o bod více a sedmá Bělá dva body oproti Pedagogu navíc. Nyní čeká Českobudějovické cesta do Kolína, tam mohou jen překvapit. Druhý den potřebují v záchranářské matematice uspět na pražské Michli. Pak mají ligové soutěže měsíc pauzu. Všichni tři členové základního kádru se o víkendu zúčastnili krajského přeboru mužů na Pedagogu, avšak ani jeden z nich díru do světa neudělal. Připraven v roli lídra na víkendové boje opět bude vedoucí mužstva Pavel Kortus ml. (29:15), body se budou čekat i od Matěje Fauska (16:21) a Filipa Kortuse (13:31). Čtvrtým do party by měl být Petr Marat (8:9) či Petr Legát (6:11).

Kolín - Pedagog v sobotu v 15 hodin

ST EUROMASTER Kolín je při své druhé sezoně ve druhé lize opět na elitních příčkách. Po loňském pátém místě jsou nyní Středočeši druzí o bod za Chebem a naopak bod před třetími Litoměřicemi. Z dosavadních čtrnácti duelů Kolínští ovládli dvanáct a padli pouze s Chebem a remizovali s Litoměřicemi. Základní čtyřka Euromasteru je opravdu hodně silná. Výsledkově se nejvíce daří bývalému prvoligovému hráči Hodonína Liboru Vaculovičovi (34:8), následuje jej exliberecký Jakub Borůvka (27:10), výrazně kladný je i čerstvý středočeský krajský přeborník Luboš Pěnkava (24:10). Na pozici čtvrtého hráče má své místo František Čamr (21:13), za něhož při jeho startech v první lize zaskočili Miroslav Trajhan (2:1), Stanislav Dolejší (1:1) a Matěj Záboj (1:0). První vzájemný duel dopadl na Pedagogu výhrou hostů 10:4, když za domácí bodoval jen dvakrát Pavel Kortus, jednou jeho bratr Filip a společně uhráli i čtyřhru. 

Michle - Pedagog v neděli v 10 hodin

TJ Sokol Michle Praha je ve druhé lize nováčkem a zažívá těžký boj o body v této soutěži. Pražané začali nadějně a z úvodních čtyř zápasů třikrát remizovali. Pak ale přišla série devíti proher, která vyústila i porážkou s do té doby posledními Vršovicemi. V následném utkání s EL Niňem však Michle poprvé v sezoně zvítězila a Lokomotivu v tabulce opět přeskočila. Aktuálně je tedy pražský celek předposlední a na desátý Pedagog ztrácí čtyři body. Jediný "pozitivní" je ze Sokolu Petr Nejedlý (22:17), negativní bilanci mají Radim Hořejší (18:24), Aleš Bucifal (10:18) a Jan Šimeček (8:32). Pětkrát naskočil Libor Benák při skóre 2:12. Bez vítězství jsou Radek Švec (0:3) a Jaroslav Zámyslický (0:7). První měření sil obou celků v této sezoně skončilo nejjasnější možnou výhrou Pedagogu 10:0, když hosté poslední dva zápasy skrečovali. 

Sobotní utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit Vendula Nutilová, to nedělní v Praze pak Jaroslav Menger. 

„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ Jan Werich