Novinky

Na favorita Pedagog neměl, v neděli urval výhru na Michli

V 15. kole druhé ligy prohrál Pedagog na stolech favorizovaného Kolína 2:10. V neděli Jihočeši zvládli důležitý duel na pražské Michli poměrem 10:5.

Jihočeši dorazili do herny druhého nejlepšího týmu soutěže v rodinné sestavě doplněné o Matěje Fauska. Kolín neponechal nic náhodě a nasadil obvyklou čtveřici. Po čtyřhrách byl stav vyrovnaný. Pavel Kortus st. s Matějem Fauskem sice nestačili na favorizované duo Borůvka-Vaculovič, na druhém stole ale Filip Kortus se svým bratrem Pavlem dokázali vyrovnaný duel s Pěnkavou a Čamrem rozhodnout 11:9 v pátém setu ve svůj prospěch.

Hosté se dostali dokonce do vedení, když Pavel Kortus mladší přehrál ve třech setech Středočeského přeborníka z minulého víkendu Luboše Pěnkavu. Kolín však záhy vyrovnal, když Čamr nedovolil Matěji Fauskovi ani set, přestože byl hostující hráč ve druhé sadě blízko. Překvapení se rýsovalo v dalším zápase, kdy Filip Kortus sice prohrál s Vaculovičem první set, další dva ale získal a dostal tak favorita pod tlak. Pak ale na svůj výkon nenavázal a prohrál 2:3. Alespoň na set dosáhl Pavel Kortus starší s Borůvkou, zbytek zápasu si ale domácí lídr pohlídal a hrajícímu trenérovi Pedagogu nebyla veškerá kouzla nic platná.

Druhou sérii načal Pavel Kortus mladší s Čamrem a prohrál 2:3, přičemž dvakrát vedl a mrzet ho mohou zejména prohrané sety 2 a 5. Bez zisku setu naopak skončili Matěj Fausek s Vaculovičem i Filip Kortus s Borůvkou, přestože oba mladíci Pedagogu měli své šance. Blízko prvnímu bodu sezony byl následně Pavel Kortus starší, který svými fígly notně trápil Pěnkavu. Prohrával sice 0:1 a 1:2, vždy se ale dotáhl a to i ze stavu 6:9 a 8:10 v pátém. Nakonec ale domácí hráč slavil vítězství 12:10.

Kolín byl blízko výhry. Za stavu 8:2 rozjetý Vaculovič nedal šanci Pavlu Kortusovi mladšímu, protože mu na stůl mnohdy padalo i to, co snad ani nechtěl. Výhru favorita pečetil Borůvka, jenž si sice dva sety nevěděl rady s hrou Matěje Fauska, po velkém obratu ale nakonec uzavřel celý zápas. Ještě před tím porazil Pěnkava ve třech koncovkách Filipa Kortuse.

Pedagog tak prohrál v Kolíně 2:10, ale zanechal slušný dojem.

15. kolo II. ligy - 27. 1. 2018: Kolín - Pedagog 10:2

Vaculovič, J. Borůvka 3, Čamr 2, Pěnkava, debl - P. Kortus ml., debl.

Rozhodčí: Krejčí. Diváků: 5.

Na nedělní duel se v sestavě Českobudějovických objevil Petr Marat a jeho bodový přísun byl znát. Pražané se museli obejít bez zraněného Bucifala. Hostům se tentokrát nepovedly čtyřhry. Matěj Fausek s Petrem Maratem po neslaném nemastném výkonu podlehli Nejedlému se Zámyslickým. Na druhém stole vedli bratři Kortusové se Šimečkem a Hořejším 2:0 a ve třetím setu si vypracovali mečbol, ten ale nevyužili a bylo zle. Vedení neudrželi ani ve čtvrtém setu, a tak se rozhodlo v setu posledním. V něm měli navrch domácí, ale bratři odvrátili čtyři mečboly. Ten pátý už ne a trestuhodně utkání prohráli.

Nevydařený start hostů do zápasu podtrhl Pavel Kortus, kterému vůbec nesvědčil sendvič Hořejšího. Po první sérii přesto bylo srovnáno. Bojující Zámyslický sice vzal Filipu Kortusovi první set, zbytek zápasu si ale hostující mladík pohlídal. Podobné to bylo v případě Matěje Fauska, jenž si s drobnými obtížemi poradil s obranou Šimečka. Pro hosty velice důležitý bod urval Petr Marat, který svými zázračnými zvraty podruhé v sezoně zaskočil Nejedlého.

Poprvé vedl Pedagog po hladké výhře Pavla Kortuse se Zámyslickým. Tři sety stačily také Filipu Kortusovi na zdolání Šimečka. Pražané se do hry vrátili díky vítězství své jedničky Nejedlého, který si poradil s Matějem Fauskem. Další zlomový bod měl opět na svědomí Petr Marat, který sice prohrával s Hořejším 0:2, ale bojovým výkonem houževnatého soupeře zlomil.

Jihočeši vedli 6:4 a k výhře je přiblížil Pavel Kortus, jenž odvrátil se Šimečkem v prvním setu tři setboly a pak mu dovolil už jen sedm balonků. Velký zápas sehrál Filip Kortus s Nejedlým. Filip hrál velmi dobře, soupeř toho hodně odchytal daleko za stolem, i tak měl Filip ve čtvrtém setu tři mečboly. Nedal, a tak byl na koni soupeř. Nejedlý v rozhodující sadě také nevyužil čtyři mečboly, ten pátý už ale ano. Bylo to 5:7 a hostům výrazně pomohl Matěj Fausek. Ten podobně jako Petr Marat prohrával s Hořejším 0:2, pak ale našel na hru soupeře recept a duel velkolepě otočil. Značně lehkovážně přistoupil k dalšímu utkání Petr Marat a se Zámyslickým prohrával 1:2. Vybojoval ale pátý set, ve kterém měli mečboly oba hráči. Petr nakonec vyhrál 16:14 a zapsal důležitý bod na 9:5.

Jen o pár okamžiků později skončil duel na vedlejším stole, který byl jako na houpačce. Pavel Kortus rychle vedl s Nejedlým, soupeř pak ale zalezl opět dozadu a byl neomylný. Pavel však dokázal vyrovnat a v pátém setu vedl 8:5. Jenže Nejedlého obrana a nechytatelný útok pak třikrát slavily úspěch a bylo tu drama. Po time outu Pavel rozhodl se štěstím třemi body v řadě a bylo hotovo.

Pedagog tak vyhrál 10:5 a minimálně na měsíc opustil barážovou příčku. Ve druhé polovině února budou Jihočeši hostit Hostinné a Liberec.

16. kolo II. ligy - 28. 1. 2018: Michle - Pedagog 5:10

Nejedlý 2, Hořejší, debly - P. Kortus ml., Marat 3, F. Kortus, Fausek 2.

Rozhodčí: Menger. Diváků: 5.