Novinky

Záchrana je tam! Pedagog zvládl klíčové duely a urval druholigovou příslušnost!

Klíčové záchranářské duely Pedagog zvládl! Před fantastickou kulisou v herně na Branišovské ulici porazili Jihočeši v sobotu pražské EL Niňo 10:5. V neděli stejným výsledkem přehráli Vršovice a slaví záchranu!

V zásadním duelu o druholigovou záchranu Českobudějovičtí nominovali poprvé Jakuba Slapničku, důvěru dostal také Petr Legát. Hosté z Prahy dorazili bez na soupisku dopsaného Obešla i zkušených Špačka a Cholínského. Po čtyřhrách byl rychle stav 1:1. Bratři Kortusové hravě zvládli Plachého se Šáleným, na druhém stole jen ve třetím setu vzdorovali Petr Legát s Jakubem Slapničkou dvojici Ezr-Stach.

Jihočeši začali před padesátkou neuvěřitelných fanoušků nejlépe, jak to šlo. Pavel Kortus bez větších komplikací přehrál Ezra 3:0. Na druhém stole sice Filip Kortus v duelu dvou dlouholetých rivalů prohrál se Šáleným první dva sety 9:11. Další koncovky ale zvládl a nakonec po fantastickém boji otočil na 3:2! Důležitý bod následně zapsal Petr Legát, který odehrál naprosto bezchybně duel se Stachem a ten se během tří setů krásně chytal v Petrových sítích. Nelehkou premiéru zvládl i Jakub Slapnička, když sice dvakrát dotahoval náskok obranáře Plachého, ale nakonec vybojoval v pátém setu cennou a důležitou výhru 11:9.

Po první rundě tak domácí vedli neuvěřitelných 5:1, což bylo přesně podle domácích not. Jenže nebylo zdaleka hotovo. Filip Kortus totiž tentokrát nedokázal dokonat obrat. S Ezrem smazal dvousetové manko, v pátém dějství ale už byl soupeř nad jeho síly. Obrana Petra Legáta fungovala na Šáleného jen v prvním setu a Pražané snížili na 5:3. Když pak Stach přetlačil Jakuba Slapničku, byl rozdíl ve skóre dokonce už jen jednozápasový. Naštěstí pro domácí Pavel Kortus dotáhl do vítězného konce utkání s Plachým, přestože divákům brnkal na nervy. Vedl 2:0, z přemíry snahy nechal soupeře vyrovnat na 2:2. Pak ale vedl 8:1 v pátém, jenže i toto vedení Pavel skoro ztratil. Nakonec zvítězil 11:9 a bylo to celkově 6:4.

Další důležitý bod připsal na stranu Pedagogu Petr Legát, jenž hrál proti Ezrovi znamenitě a zaslouženě zvítězil 3:1. Tři vítězné koncovky pak stačily Jakubu Slapničkovi k dalšímu bodu, tentokrát přehrál Šáleného a už to bylo 8:4! Remízu mohl domácím zajistit Pavel Kortus, ale vybral si slabší moment. Stachovi dal nejprve dvakrát 11:4, ale pak se soupeř trochu chytil. Přesto vedl Pavel 10:4 (!) ve čtvrtém, pak ještě 11:10, ale set ztratil. Vedoucí domácího celku vedl i celý pátý set, naposledy 9:8, ale nedovedl utkání do vítězného konce. Ve výsledku ho to tolik mrzet nemuselo. Jeho bratr Filip totiž věděl, jak na Plachého obranu a upravil na 9:5.

Remíza z takového utkání by byla pro Pedagog málo. Jihočeši naštěstí dotáhli utkání do vítězného konce hned při první příležitosti. Jakub Slapnička korunoval svůj báječný debut třetím bodem, když 3:1 přehrál Ezra. Na druhém stole ještě jistil situaci Pavel Kortus, který vedl se Šáleným hladce 2:0, ale třetí set v konce ztratil, a tak už vítězství zapsat nestihl.

I tak Pedagog před frenetickým publikem, které hnalo Pedagog od začátku do konce, zvítězil nad EL Niňem 10:5. V neděli potřebují Jihočeši alespoň remízu s Vršovicemi k jistotě záchrany.

21. kolo II. ligy - 24. 3. 2018: Pedagog - EL Niňo Praha D 10:5

Slapnička 3, P. Kortus ml., Legát, F. Kortus 2, debl - Stach 2, Ezr, Šálený, debl.

Rozhodčí: J. Tenglová. Diváků: 50.

Do nedělního posledního utkání základní části šli domácí ve stejné sestavě jako v sobotu, Lokomotiva dorazila bez Černoty. Po čtyřhrách byl stav nerozhodný. Petr Legát s Jakubem Slapničkou se sice drželi s Kolářem a Kramešem, za stavu 1:1 pak však prohráli následující dvě koncovky 9:11 a zápas ztratili. Rychlé vyrovnání však obstarali bratři Kortusové, kteří nedali šanci Kubovi s Pospíšilem.

První série se Pedagogu tentokrát tolik nevydařila. Petr Legát však začal dobře, když hostující jedničku Koláře uchytal a zvítězil bez ztráty setu. Na druhém stole ale Jakub Slapnička nadějně rozehraný zápas s Kubou nedotáhl do vítězného konce, přestože vedl 2:1 a 7:2. V koncovce ale prohrál čtvrtý a nakonec i pátý set. Horší zápas si následně vybral Filip Kortus, který nedokázal Kramešovi příliš vzdorovat. Hosté tak vedli 2:3, ale jen krátce. Pavel Kortus totiž hladce přejel Pospíšila a bylo srovnáno.

Pražané naposledy vedli na začátku druhé rundy, kdy Jakub Slapnička dvakrát dotáhl Kolářovo vedení, v pátém setu to byla hra nervů, v níž uspěl zkušenější z obou soupeřů 12:10. Filip Kortus pak zabral a jeho hra na Kubu platila. Pouze ve třetím setu měl se zarputilým soupeřem problémy, ale nakonec vše zvládl. Podruhé bez ztráty setu zvítězil Pavel Kortus, když jej Krameš trápil hlavně v prostředním setu, kdy měl k dispozici dva setboly. Nevyužil je a Pedagog tak vedl 5:4. Ještě veseleji bylo, když Petr Legát v duelu dvou materialistů porazil Pospíšila 3:1.

Za stavu 6:4 sehrál klíčový zápas Filip Kortus. S Kolářem dvakrát vedl, měl vlastně ve všech setech navrch, nakonec vše zachraňoval až v pátém setu. Ale úspěšně a přiblížil Jihočechy záchraně. Osmý bodík přidal Pavel Kortus, který nabuzený nedaroval Kubovi ani set. Pedagogu v tu dobu chyběla k záchraně jediná výhra! Na tu ještě nedosáhl Petr Legát, na jehož obranu bohužel měl Krameš poměrně slušný recept. Českobudějovičtí se dočkali, když host ze Strakonic Jakub Slapnička i přes první prohraný set zvládl utkání s Pospíšilem a zvítězil 3:1!

Pedagog už s jistotou záchrany dovedl k poslednímu vítězství jeho vedoucí. Pavel Kortus v už trošku exhibičním tempu uzavřel své povedené dopoledne, kdy neprohrál ani set. V posledním utkání vyhrál s Kolářem a korunoval skvělý poslední víkend Pedagogu!

Jihočeši tak ve své třetí druholigové sezony vybojovali záchranu! Dík opět patří skvělým fanouškům, kteří klub podporovali po celou sezonu!

22. kolo II. ligy - 25. 3. 2018: Pedagog - Vršovice 10:5

P. Kortus ml. 4, Legát, F. Kortus 2, Slapnička, debl - Krameš 2, Kuba, Kolář, debl.

Rozhodčí: J. Tenglová. Diváků: 20. ŽK: 1:0 (Slapnička)