Novinky

Barča Kučerová a Jirka Founě vítězi premiérového ročníku turnaje čtyřher

Premiérový turnaj čtyřher oddílu stolního tenisu SK Pedagog vyhráli Jiří Founě s Barborou Kučerovou. Turnaj hraný v příjemné atmosféře se musel líbit. 

Na turnaj se sešlo 16 hráčů, kteří byli rozděleni do tří výkonnostních košů. Borci z prvního koše hráli v páru s těmi ze třetího, společně byli nalosování stolní tenisté z druhého koše. Pro osm párů se přímo nabízel systém dvou čtyřčlenných skupin a následný pavouk. Skupinu A ovládla zarputilá dvojice Richard Němeček - Petr Prskavec, která v boji o první místo ve skupině porazila Pavla Kortuse ml. s Milanem Kaše. Třetí skončili Jiří Farník s nejmladším účastníkem Matyášem Jankovskim, čtvrtí Ladislav Pešl s Janem Adamem, kteří si však připsali skalp vítězů této skupiny.

Ve druhé skupině ani jednou nezaváhali Pavel Kortus st. s Mariánem Majorem, když všechny soupeře porazili 3:1 na sety. Druhé místo obsadili Barbora Kučerová a Jiří Founě. Třetí příčku připadla Pavlu Kárníkovi s Ladislavem Lojkou a čtvrté skončilo duo Jan Nestroj - Arnošt Kudrna. 

Do čtvrtfinále šly všechny dvojice. Vítězové skupiny Richard Němeček s Petrem Prskavcem nezaváhali s Janem Nestrojem a Arnoštem Kudrnou. Velké drama nabídl duel Jiří Farník, Matyáš Jankovski vs. Barbora Kučerová, Jiří Founě. Až 11:9 v pátém uspěli pozdější vítězové. Namále měli i finalisté Pavel Kortus ml. a Milan Kaše, jenž přetlačili Pavla Kárníka s Ladislavem Lojkou až v pátém dějství. Pětisetovou bitvu nabídlo i poslední čtvrtfinále, v němž nakonec Pavel Kortus st. s Mariánem Majorem uspěli proti Ladislavu Pešlovi a Janu Adamovi. 

Obě semifinále byla poměrně jednoznačná. Barbora Kučerová a Jiří Founě vědí, kam si mohou soupeře pustit. Sice ztratili vedení 10:2 ve druhém setu, ale sadu nakonec urvali v koncovce, a tak Richard Němeček s Petrem Prskavcem nedosáhli ani na zisk jediného setu. Rodinný souboj Pavla Kortuse ml. a Milana Kaše proti Pavlu Kortusovi st. a Mariánu Majorovi přinesl jasnou záležitost pro syna předsedy oddílu a novou posilu z Černého Dubu. Finále bylo jako na houpačce a bylo ozdobou turnaje! Napětí by se dalo krájet, Pavel s Milanem vedli 2:1, ale nakonec rozhodovalo páté dějství. V něm Barča s Jirkou nevyužili tři mečboly, ten čtvrtý už ale ano a stali se vítězi prvního ročníku turnaje čtyřher!

Turnaj se dohrával až do konečného umístění. Třetí skončili Richard Němeček s Petrem Prskavcem, kteří byli při závěrečném ceremoniálu vyhlášeni jako nejneslušnější dvojice, které by náleželo minimálně osm žlutých karet za celý turnaj :-) Finále útěchy patřilo Pavlu Kárníkovi a Ladislavu Lojkovi. 

Hostem turnaje byla legenda jihočeské sportovní žurnalistiky Mila Ortman, jenž pravidelně navštěvuje domácí ligové zápasy. Ukázal, že pingpong rozhodně nezapomněl!

Turnaj provázela příjemná atmosféra, všem se akce líbila, a proto dává motivaci pro uspořádání dalších podobných společných turnajů.

Výsledky:

1. Barbora Kučerová, Jiří Founě, 2. Pavel Kortus ml., Milan Kaše, 3. Richard Němeček, Petr Prskavec, 4. Pavel Kortus st., Marián Major, 5. Pavel Kárník, Ladislav Lojka, 6. Jiří Farník, Matyáš Jankovski, 7. Ladislav Pešl, Jan Adam, 8. Jan Nestroj, Arnošt Kudrna.  

„Čas si vymysleli lidé, aby věděli, od kdy do kdy a co za to.“ Jan Werich