Novinky

Barča Kučerová a Jirka Founě vítězi premiérového ročníku turnaje čtyřher

Premiérový turnaj čtyřher oddílu stolního tenisu SK Pedagog vyhráli Jiří Founě s Barborou Kučerovou. Turnaj hraný v příjemné atmosféře se musel líbit.

Na turnaj se sešlo 16 hráčů, kteří byli rozděleni do tří výkonnostních košů. Borci z prvního koše hráli v páru s těmi ze třetího, společně byli nalosování stolní tenisté z druhého koše. Pro osm párů se přímo nabízel systém dvou čtyřčlenných skupin a následný pavouk. Skupinu A ovládla zarputilá dvojice Richard Němeček - Petr Prskavec, která v boji o první místo ve skupině porazila Pavla Kortuse ml. s Milanem Kaše. Třetí skončili Jiří Farník s nejmladším účastníkem Matyášem Jankovskim, čtvrtí Ladislav Pešl s Janem Adamem, kteří si však připsali skalp vítězů této skupiny.

Ve druhé skupině ani jednou nezaváhali Pavel Kortus st. s Mariánem Majorem, když všechny soupeře porazili 3:1 na sety. Druhé místo obsadili Barbora Kučerová a Jiří Founě. Třetí příčku připadla Pavlu Kárníkovi s Ladislavem Lojkou a čtvrté skončilo duo Jan Nestroj - Arnošt Kudrna.

Do čtvrtfinále šly všechny dvojice. Vítězové skupiny Richard Němeček s Petrem Prskavcem nezaváhali s Janem Nestrojem a Arnoštem Kudrnou. Velké drama nabídl duel Jiří Farník, Matyáš Jankovski vs. Barbora Kučerová, Jiří Founě. Až 11:9 v pátém uspěli pozdější vítězové. Namále měli i finalisté Pavel Kortus ml. a Milan Kaše, jenž přetlačili Pavla Kárníka s Ladislavem Lojkou až v pátém dějství. Pětisetovou bitvu nabídlo i poslední čtvrtfinále, v němž nakonec Pavel Kortus st. s Mariánem Majorem uspěli proti Ladislavu Pešlovi a Janu Adamovi.

Obě semifinále byla poměrně jednoznačná. Barbora Kučerová a Jiří Founě vědí, kam si mohou soupeře pustit. Sice ztratili vedení 10:2 ve druhém setu, ale sadu nakonec urvali v koncovce, a tak Richard Němeček s Petrem Prskavcem nedosáhli ani na zisk jediného setu. Rodinný souboj Pavla Kortuse ml. a Milana Kaše proti Pavlu Kortusovi st. a Mariánu Majorovi přinesl jasnou záležitost pro syna předsedy oddílu a novou posilu z Černého Dubu. Finále bylo jako na houpačce a bylo ozdobou turnaje! Napětí by se dalo krájet, Pavel s Milanem vedli 2:1, ale nakonec rozhodovalo páté dějství. V něm Barča s Jirkou nevyužili tři mečboly, ten čtvrtý už ale ano a stali se vítězi prvního ročníku turnaje čtyřher!

Turnaj se dohrával až do konečného umístění. Třetí skončili Richard Němeček s Petrem Prskavcem, kteří byli při závěrečném ceremoniálu vyhlášeni jako nejneslušnější dvojice, které by náleželo minimálně osm žlutých karet za celý turnaj :-) Finále útěchy patřilo Pavlu Kárníkovi a Ladislavu Lojkovi.

Hostem turnaje byla legenda jihočeské sportovní žurnalistiky Mila Ortman, jenž pravidelně navštěvuje domácí ligové zápasy. Ukázal, že pingpong rozhodně nezapomněl!

Turnaj provázela příjemná atmosféra, všem se akce líbila, a proto dává motivaci pro uspořádání dalších podobných společných turnajů.