Novinky

Vítězný závěr roku 2018 proti Sedlčanům

Důležitou výhrou 10:6 se českobudějovičtí stolní tenisté rozloučili s kalendářním rokem 2018 a zároveň tím i ukončili první polovinu sezony.

Hosté dorazili s početnou podporou fanoušků, mezi nimiž byl i zraněný Drechsler. Důležité utkání nezačali Jihočeši vůbec dobře, po čtyřhrách totiž prohrávali 0:2. Bratři Kortusové nenašli recept na duo Pejša-Kocura, škoda je zejména dvou ztracených koncovek. Ani na druhém stole se domácím nevedlo. Lukáš Pažma s Petrem Janoštíkem sice vyhráli první set s Kauckým a Faktorem, další tři ale ztratili. Mrzet je může zejména koncovka čtvrtého dějství, kdy odvrátili několik mečbolů, ale vlastní setboly se jim využít nepovedlo. A pak přišlo smolné prasátko.

Identický průběh mělo u úvodní střetnutí dvouher. Petr Janoštík s Pejšou získal první sadu, další tři ale prohrál. A zejména čtvrtý set a porážka 15:17 byla opravdu smolná, mohl se hrát pátý set. Hosté zaexperimentovali se sestavou a na dvojku dali Kocuru. První utkání tak proti němu odehrál Filip Kortus a hladce zvítězil 3:0. Zadařilo se i Lukáši Pažmovi, který přetlačil Kauckého 3:1. Po první sérii bylo vyrovnáno, protože Pavel Kortus nakonec zdolal Faktora. V zápase sice prohrával 0:1, pak vedl 2:1, nakonec rozhodoval až pátý set.

Sedlčany šly naposledy do vedení po výhře Pejši nad Filipem Kortusem. Českobudějovický mladík získal úvodní dějství, pak ale už další nepřidal. Zápas se lámal v koncovce třetího setu a tu získal Pejša. Vyrovnání zařídil Lukáš Pažma, jenž po slabší první sadě přidal a otočil utkání s Kocurou. Důležitý bod Pedagogu zapsal Pavel Kortus, který se nenechal rozhodit Kauckým a bývalého hráče Pedagogu udolal 3:2. Hodně smůly si vybral Petr Janoštík, stejně jako s Pejšou tak i s Faktorem vedl 1:0, v klíčové druhé sadě opět padl 15:17 a štěstí mu nebylo nakloněno ani v koncovce čtvrtého setu.

Bylo tedy srovnáno na 5:5 a dlouhá bitva šla do finále. Další klíčový "mač" zvládl Lukáš Pažma, jenž prohrával s Pejšou 0:1, pak vedl 2:1 a nakonec po velkém boji urval výhru 11:9 v pátém. Lukáš tak zaznamenal první stoprocentní zápas v dresu Pedagogu. Sedmý bod připsal Pavel Kortus, jenž si zápas s Kocurou zkomplikoval a nakonec byl rád, že odvrátil pátý set. Dalším zlomovým bodem utkání bylo vítězství Petra Janoštíka 3:1 nad Kauckým. Před závěrečnou sérií platil stav 8:6, protože Filip Kortus padl s Faktorem 1:3.

Minimálně remízu zajistil Pedagogu před výborným publikem (30 diváků!) Pavel Kortus svým čtvrtým bodem, když v souboji jedniček porazil Pejšu 3:1. Utkání zakončil Petr Janoštík, jenž vybojoval desátý bod po triumfu nad Kocurou 3:2.

Pedagogu se tak skvěle vydařil závěr první poloviny, když ze sedmi utkání vyhrál pět. Díky výhře 10:6 nad Sedlčany poskočili Jihočeši na 7. místo. Druhou půlku začnou českobudějovičtí stolní tenisté 12. ledna v Sedlčanech.

11. kolo II. ligy - 8. 12. 2018: Pedagog - Sedlčany 10:6

P. Kortus ml. 4, Pažma 3, Janoštík 2, F. Kortus - Pejša, Faktor 2, debly.

Rozhodčí: J. Tenglová. Diváků: 30.