Novinky

Skvělé! Pedagog zvítězil v Chebu 10:7, v neděli prohrál v Šanově

Důležité vítězství zaznamenali českobudějovičtí stolní tenisté, kde zvítězili 10:7. V neděli prohráli Jihočeši v Šanově 3:10.

Pedagog dorazil do Františkových Lázní, kde hraje Cheb domácí zápasy, i s Jakubem Slapničkou. Na začátek si hosté museli počkat, protože se v hale hrála první liga. Po čtyřhrách platil stav 1:1 a hosté mohli být rádi. Lukáš Pažma s Filipem Kortusem totiž nestačili na Hobla s Levorou. Naopak Pavel Kortus s Jakubem Slapničkou dvakrát vedli s Gavlasem a Březovským. Nakonec rozhodoval pátý set, kde hosté v koncovce odvrátili dva mečboly a nakonec získali důležitou výhru.

Dvěma výhrami 3:0 zahájili hosté dvouhry. Pavel Kortus si poradil s Gavlasem a Jakub Slapnička s Březovským. Velice důležitý bod následně uhrál Filip Kortus, který zvládl bitvu s Levorou. Za Cheb snížil Hobl, jenž dokázal vnutit Lukáši Pažmovi svoji hru.

Brzy platilo skóre 2:6, protože Pavel Kortus opět neztratil ani set s Březovským, stejně jako Jakub Slapnička s Levorou. Pak následovaly první možnosti Pedagogu odskočit ještě víc. Filip Kortus ale marně bojoval s Hoblem a těsně prohrál. Pětisetová bitva nevyšla ani Lukáši Pažmovi, přestože s Gavlasem ve čtvrtém setu odvrátil mečbol.

Komplikací pro Jihočechy byla následná prohra Pavla Kortuse s Levorou, s tímto soupeřem už Pavel prohrál i doma. Hosté se však mohli spolehnout na skvělého Jakuba Slapničku, který ve skvělém utkání porazil Hobla 3:2, když odvrátil také dva mečboly. Dva sety kraloval Filip Kortus s Gavlasem, pak se ale karta otočila a bylo srovnáno. Filip se ale zaskvěl a získal poslední dějství 11:4. Minimálně bod mohl zajistit Pedagogu Lukáš Pažma, ale v zápase se mu nedařilo a s Březovským padl 2:3.

Nepříliš povedený zápas si vybral Pavel Kortus, když podlehl po Levorovi i Hoblovi. Stav tak byl stále otevřený 7:8. Závěr ale Pedagog zvládl. Filip Kortus dvakrát vedl s Březovským a nakonec i vyhrál 3:2. Skvělou premiéru v této sezóně dokonal Jakub Slapnička, když rozjetého Gavlase nakonec zastavil, byť prohrával ještě 3:6 v pátém.

Pedagog tak po dlouhé bitvě důležité tři body v Chebu získal za výhru 10:7.

17. kolo II. ligy mužů - 23. 2. 2019: SKST Cheb - Pedagog ČB 7:10

Hobl 3, Levora, Gavlas, Březovský, debl - Slapnička 4, F. Kortus 3, P. Kortus ml. 2, debl.

Rozhodčí: Průcha. Diváků: 20.

V neděli hráli Jihočeši v Šanově bez Jakuba Slapničky, domácí postrádali Vaculíka, i tak byli favority. Šanov šel do vedení už po čtyřhrách. Bratři Kortusové zklamali s Koděrou a Hejdou. Pavel Kortus st. s Lukášem Pažmou trápili Štepku s Cafourkem, ale nakonec padli 1:3.

Pedagog dlouho nemohl udělat ani bod. Pavel Kortus ml. otočil s Hejdou z 0:1 na 2:1, ale i soupeř předvedl obrat a nakonec vyhrál 3:2. Filip Kortus na vedlejším stole nedokázal navázat na sobotní výkon a vyhořel v utkání s Cafourkem. Nevedlo se ani Lukáši Pažmovi, jenž prohrál duel plný dlouhých výměn s Koděrou. Na 6:0 na první rundě upravil Štepka výhrou nad Pavlem Kortusem st., i když se hrající trenér hostů vzpouzel.

První bod hostů připsal Pavel Kortus ml., který rychle porazil Cafourka. Byla to však jen nesmělá vlaštovka hostů. Filip Kortus totiž prohrál s Koděrou a bylo to 7:1. Pak se zaskvěl Lukáš Pažma, který otočil stav z 0:2 na 3:2 s nejlepším hráčem soutěže Štepkou a to po skvělém výkonu. Pavel Kortus st. však následně prohrál s Hejdou a bylo to již 8:2.

Poslední snížení Pedagogu zařídil Pavel Kortus ml., který ve třech setech přehrál Koděru. Cenný skalp si mohl připsat i Filip Kortus, se Štepkou vedl 2:1 a 9:7, ale ztratil čtvrtý set i celý duel. Domácí zakončili utkání bodem Hejdy, který se rozehrál a zvrátil stav z 0:2 na 3:2 s Lukášem Pažmou. Utkání Pavel Kortus st. s Cafourkem se tak nedohrálo za stavu 1:1 a 7:6 pro veterána Pedagogu.

Pedagog tak prohrál v Šanově 3:10. Za dva týdny čekají Jihočechy poslední domácí zápasy.

18. kolo II. ligy mužů - 24. 2. 2019: Šanov - Pedagog ČB 10:3