Novinky

Pedagog dvakrát vyhrál i venku, uspěl na Spartě i v Boru

První venkovní dvojzápas zvládl Pedagog na výbornou. Vyhrál 10:3 na Spartě a 10:6 v Boru.

Jihočeši vyrazili na první trip s čerstvě ženatým Markem Šimkem. Pražené nominovali z početné soupisky Strejce, Pisára, Hájka a Kocába. Čtyřhry vyšly hostům náramně. Filip Kortus s Markem Šimkem zahráli bravurně a přehráli Strejce s Pisárem. Stav z 1:2 museli otáčet Pavel Kortus s Peterem Turčkem proti Hájkovi s Kocábem, ale situaci zvládli a po zlepšeném výkonu připsali druhý bod.

Ve dvouhrách pokračovala krasojízda Pedagogu. Peter Turček přehrál ve třech setech Pisára, ale nebylo to nic úplně jednoduchého. Tři vyrovnané koncovky sehrál Pavel Kortus s Kocábem, v té třetí za stavu 1:1 domácí hráč nevyužil setbol a Pavel už pak čtvrtý set ovládl. Marek Šimek pak diktoval tempo hry s Hájkem a bylo to 5:0. Sparta snížila zásluhou Strejce, proti němuž se Filip Kortus dostal do hry jen ve třetím setu.

Další náročný zápas zvládl Peter Turček opět ve třech setech s Kocábem. Sedmý bod hostů zajistil Pavel Kortus, když ve třetím setu s Hájkem nevyužil pět mečbolů. Ale pak opět přidal, vedl 10:0, jeden bod soupeři nechal, ale zápas už si pohlídal. Bylo to 1:7 a domácí se naposledy dostali k bodovému zisku. Marek Šimek vedl v prvním setu se Strejcem 9:7, ale prohrál 9:11 a pak už si domácí jednička věděla rady. Filip Kortus neměl ve dvouhrách dobrý den, s Pisárem nehrál dobře, až ve třetím setu opět převedl lepší výkon, ale po prohře 17:19 šel na lavičku poražen.

Celkově měl ale Pedagog průběh utkání pod kontrolou. Peter Turček nedal Hájkovi šanci, tři sety stačily i Marku Šimkovi ke zdolání Pisára. Utkání dohrál Pavel Kortus po výhře nad Strejcem. Pěkný zápas rozhodovaly koncovky. Domácí hráč získal tu první, další tři ale patřily vedoucímu hostujícího mužstva, a tak Pedagog bral výhru 10:3.

2. kolo II. ligy, 12. 10. 2019: Sparta Praha - Pedagog ČB 3:10

Strejc 2, Pisár - P. Kortus ml., Turček 3, Šimek 2, debly.

Rozhodčí: Slavata. Diváků: 5.

Druhý den cestovali Jihočeši z Plzně do Boru u Tachova, kde na ně čekala základní čtyřka domácích. Čtyřhry naopak Pedagogu vůbec nevyšly. Marek Šimek s Filipem Kortusem na domácí jedničky Belopotočana s Pourem nestačili. Na druhém stole vedli Pavel Kortus s Peterem Turčekem nad Obertíkem a Dráždilem 2:1, navrch měli následně i v páté sadě, ale koncovka dopadla lépe pro Západočechy.

Ve dvouhrách se však hostům podařilo srovnat krok už v první rundě. Peter Turček zlomil odpor Obertíka po dvou setech. Pavel Kortus tentokrát nesehrál s Pourem tradiční pětisetové drama, vyhrál 3:0, ale ztráta vedení 8:1 ve druhé sadě ho mohlo skoro mrzet. Důležitý bod zapsal Marek Šimek, který sice s Dráždilem přišel o první sadu, ale pak vnutil soupeři svoji hru a poslal hosty poprvé do vedení. Velice dobře si následně vedl i Filip Kortus s Belopotočanem. Maraton v prvním setu dopadl 20:18 pro domácí jedničku, pak Filip vyrovnal, ale nakonec padl 1:3.

Ve druhé sérii Peter Turček bez větších potíží porazil Poura, ale na vedlejším stole Pavel Kortus podlehl ve třech setech Dráždilovi a zapsal si první porážku v sezoně. Bor naposledy vedl když Belopotočan neakceptoval nástrahy hry Marka Šimka. Důležitý byl následný bod Filipa Kortuse, který zvládl střetnutí s Obertíkem a psychicky se zvedl.

Za stavu 5:5 pomohla Pedagogu letní posila Peter Turček. Při výhře 3:1 s Dráždilem se však pořádně nadřel. Jihočeši mohli odskočit, kdyby Pavel Kortus porazil Belopotočana. Jenže domácí jedničce jasně patřily první dva sety. Vyhraná koncovka třetího dějství vrátila Pavla do hry, rozhodnout musel až pátý set, v něm měl Belopotočan i patřičný kus štěstí a po úvodním trháku zápas dotáhl do vítězného konce. Od stavu 6:6 už bodovali jen příkladně bojující hráči v barvách Pedagogu. Marek Šimek zvládl klání s Obertíkem, Filip Kortus hravě porazil Poura a na lavičce hostů bylo rázem veseleji.

Na předchozí nezdary pak dal zapomenout Pavel Kortus, jenž si poradil s Obertíkem. Zápas dnes sehráli slovenští hráči v jednotlivých týmech. Utkání plné krásných a dlouhých výměn, kterému nechyběly zvraty ani emoce, nakonec zvládl v pěti setech po skvělém výkonu Peter Turček.

Pedagog tak vyhrál i druhý venkovní duel, v Boru 10:6 a v tabulce zůstává stoprocentní.

3. kolo II. ligy mužů, 13. 10. 2019: Bor - Pedagog ČB 6:10