Novinky

Dvě domácí remízy s pražskými celky

První ztráty zaznamenali stolní tenisté Pedagogu. Doma ve 4. kole remizovali s pražskou Elizzou 9:9, o den později skončil stejný výsledkem duel s EL Niňem.

Pražané dorazili v nejsilnější možné sestavě, kompletní byli i domácí. Čtyřhry vyzněly nerozhodně. Pavel Kortus s Peterem Turčekem ve třech setech přehráli Průšu s Fauskem, na druhém stole výborně začali Filip Kortus s Markem Šimkem proti favorizovaným Hlaváčkovi se Šedivým, ale nakonec padli ve čtyřech setech.

Singly rozehrál Pavel Kortus s Hlaváčkem. Vedoucí domácího týmu vedl v prvním setu 8:6, v druhém dokonce 9:4, ale oba prohrál a soupeř se rozehrál k výbornému výkonu. Nevedlo se ani vedle Marku Šimkovi, hostující David Průša na jeho hru povětšinou znal recept. Za Pedagog snížil Filip Kortus, který přehrál bývalého spoluhráče Fauska ve čtyřech setech. Důležitý bod následně přidal Peter Turček, který vydřel pětisetovou výhru se Šedivým.

Do dalšího utkání dobře vstoupil Marek Šimek, nakonec jako jediný uhrál na Hlaváčka set. Jednička soupeře ale postupem času začala diktovat tempo hry a získala vítězství. Hosté opět odskočili když Filip Kortus prohrál 9:11 první dva sety s Průšou. Dokázal vyrovnat, ale nakonec v pátém dějství na svého soka nestačil. Pedagog měl připravenou další odpověď. Peter Turček nedal příliš šancí Fauskovi a Pavel Kortus ve třech setech porazil Šedivého.

Stav byl opět srovnaný 5:5. Hlaváček pokračoval ve skvělém výkonu, Filipu Kortusovi nedovolil ani sadu. Peter Turček pak v pěti setech přetlačil Průšu a bylo to 6:6. Domácí měl poslat do vedení Pavel Kortus. V zápase s Fauskem vedl 2:0 na sety a v tom třetím již 7:3, ale prohrál koncovky následujících tří setů a nedovedl zápas do vítězného konce. Jihočechy udržel ve hře Marek Šimek. Se Šedivým vedl 2:0, ale zkušený hostující harcovník vyrovnal a v pátém setu měl řadu mečbolů. Marek ale kritické situace ustál a sám mečbol využil.

Stav byl 7:7 a šlo se do poslední rundy. Rozjetý Hlaváček skolil i Petera Turčeka, opět mu nedovolil ani set a byl hráčem utkání. Za domácí přispěchal s odpovědí Pavel Kortus, který porazil 3:1 Průšu. Na hranici sil dotáhl k vítězství Marek Šimek svůj duel s Fauskem. Scénář byl podobný, opět vedl 2:0, rozhodoval až pátý set, ale v něm domácí hráč exceloval. Pedagog šel do posledního zápasu s jistou remízou. Filipu Kortusovi však vyšel v zápase se Šedivým jen druhý set a to na výhru nestačilo.

Pedagog tak poprvé v sezoně ztratil, doma remizoval s Elizzou Praha B 9:9.

4. kolo II. ligy mužů - 26. 10. 2019: Pedagog ČB - Elizza Praha B 9:9

Turček 3, P. Kortus ml., Šimek 2, F. Kortus, debl - Hlaváček 4, Průša 2, Fausek, Šedivý, debl.

Rozhodčí: Tenglová. Diváků: 15.

Také na nedělní utkání dorazil soupeř v plné síle i s náhradníkem. Po čtyřhrách byl stav jako v sobotu 1:1. Pavel Kortus s Peterem Turčekem hladce porazili Šípa s Maruniakem. Vedle Filip Kortus s Markem Šimkem marně bojovali se Šáleným a Kauckým.

V singlech Marek Šimek získal se Šípem první set, pak ale hostující mladík získal převahu a zvítězil. Rychlé srovnání zajistil Peter Turček, který si ve třech setech poradil s obranou Přídy. Velmi dobře měl rozjetý duel i Filip Kortus s Kauckým. Vedl 2:0, ztratil následné dvě koncovky a v pátém setu uhrál jen jeden bod. Dramatický duel jako na houpačce odehrál Pavel Kortus s Maruniakem. Vedoucí domácího týmu prohrával 0:1, pak vedl 2:1, nakonec rozhodoval pátý set, který patřil Pavlovi.

Druhou rundu odstartoval Peter Turček rychlou výhrou 3:0 se Šípem. Jenže Filipu Kortusovi se nedařilo. S Přídou urval první set, další tři ale ztratil. Hořký závěr zápasu umocnila sporná situace za stavu 9:9 ve čtvrtém, kdy hostující lavička vyskočila signalizovat nový míč, rozhodčí však nic nezaznamenal, Filip se lekl a míček prohrál. O bod se však se soupeřem přít nechtěl, přiznal jej a utkání prohrál. Pedagog poslal zpátky do vedení Pavel Kortus, který bez větších potíží přehrál Kauckého. Důležitý bod následně udělal Marek Šimek, jenž v pěti setech vybojoval zápas s Maruniakem.

Nešťastný výkon Filipa Kortuse pokračoval. Se Šípem rozhodoval zápas tři koncovky, Filip uhrál jen jednu a potřetí prohrál. Náskok domácích držel Pavel Kortus, jenž zvládl Přídovu obranu ve třech setech. Marek Šimek pak prohrál s Kauckým, ale Jihočeši šli do poslední rundy s náskokem, protože Peter Turček neztratil ani set s Maruniakem.

Minimálně remízu zajistil českobudějovickému klubu v neděli stoprocentní Pavel Kortus, jenž si poradil se Šípem. Jenže to bylo ze strany domácích všechno. Marek Šimek neměl recept na obranu Přídy a bylo to 9:7. Peter Turček však nedokázal udolat Kauckého, který předvedl mimořádný výkon. Po porážce 1:3 opět rozhodoval poslední zápas. Filip Kortus otočil s Maruniakem z 0:1 na 2:1, dobře měl rozjetý i čtvrtý set, ale do vítězství ho nedotáhl. Pátý set už patřil slovenskému hráči EL Niňa.

Pedagog tak i s druhým pražským týmem remizoval. Za dva týdny jedou Jihočeši do Mostu a Šanova.

5. kolo II. ligy mužů - 27. 10. 2019: Pedagog ČB - EL Niňo Praha C 9:9

P. Kortus ml. 4, Turček 3, Šimek, debl - Kaucký 3, Šíp, Přída 2, Maruniak, debl.