Novinky

Pedagog vyhrál na stolech nováčka i v Šanově

Pedagog drží i po sedmém kole neporazitelnost. Jihočeši vyhráli na stolech nováčka z Mostu 10:5 i v neděli v Šanově 10:4.

Jihočeši dorazili do krásné sportovní haly v Mostě na poslední chvíli, vstup do zápasu ale měli brilantní. Podruhé v sezoně totiž vyhráli obě čtyřhry, když Pavel Kortus s Peterem Turčekem hladce přehráli Macháčka s Boříkem a Filip Kortus s Markem Šimkem zvládli vyrovnaný duel s Holáněm a Bímou.

Hostům vyšla skvěle i první runda. Peter Turček se sice zapotil v utkání s Bímou, ale nakonec soupeře přetlačil. Jednoznačnější průběh byl duel Macháčka s Pavlem Kortusem, který jasně opanoval vedoucí hostujícího celku. První zápas zvládl i Marek Šimek, jenž otočil duel s Boříkem z 1:2 na 3:2. Nejlepší zápas sezony pak odehrál Filip Kortus, který také otočil stav z 1:2 na 3:2 proti domácí jedničce a bývalému extraligovému hráči Holáňovi!

Českobudějovická krasojízda pokračovala dál. Peter Turček porazil 3:0 Macháčka, Pavel Kortus zaváhal jen v jednom setu s Boříkem, a tak vedli hosté 8:0! Jenže hotovo ještě zdaleka nebylo. První bod Baníku zaznamenal Holáň, jenž si poradil s Markem Šimkem. Mostecké nastartoval Bíma, který v pěti setech pokořil Filipa Kortuse.

Domácím narostla křídla když s velkou chutí hrající Bořík přetlačil Petera Turčeka a připravil mu teprve čtvrtou prohru v sezoně. Pavel Kortus pak zahodil své šance ve druhém setu s Holáněm a prohrál ve třech setech. I další dramatický duel pak skončil ve prospěch domácích. Marek Šimek vedl s Bímou 2:0, prohrál však třetí set v koncovce a domácí hráč ožil. Nakonec vedl v pátém setu 6:0, ale Marek se vrátil do hry. Dramatické rozuzlení posledního dějství zvládl lépe Bíma a bylo to už jen 5:8. Baník se mohl dostat na dostřel, kdyby Macháček porazil Filipa Kortuse. Měl v páté sadě dvě šance zápas ukončit, ale Filip se nevzdal a zapsal veledůležitý bod.

Celý zápas ukončil souboj Holáně s Peterem Turčekem. Krásný zápas plný dlouhých výměn se rozhodoval až v koncovce pátého setu. Za stavu 11:11 se domácí hráč pokusil nesportovně rozhodit Petera, který ale prokázal psychickou odolnost a koncovku zvládl. Pedagog tak vyhrál v Mostu 10:5 a Jihočechy nemuselo mrzet, že souběžně s posledním zápasem rozjetý Bíma rozstřílel Pavla Kortuse.

6. kolo II. ligy mužů - 9. 11. 2019: Most - Pedagog ČB 5:10

Holáň, Bíma 2, Bořík - Turček 3, P. Kortus ml., F. Kortus 2, Šimek, debly.

Rozhodčí: Houdková. Diváků: 35.

Po nedělním mlhavém přejezdu do Šanova jsme čekali až do 9:42, než dorazili domácí hráči. Po krátkém rozehrání tentokrát vyšly čtyřhry z padesáti procent. Filip Kortus s Markem Šimkem si ve třech setech poradili s Volákem a Štepkou. Sehraná dvojice Koděra-Hejda však na druhém stole odvrátila dva setboly v prvním setu s Pavlem Kortusem a Peterem Turčkem a pak už hru diktovala.

Dvouhry začaly pro hosty dobře. Peter Turček bojoval s Volákem jen ve třetím setu, Pavel Kortus také nezaváhal s Koděrou. Důležitý zápas následně zvládl Marek Šimek, když na jeho stranu připadly tři ze čtyř koncovek. Snížení Šanova obstaral Štepka, který ve vyrovnaném duelu porazil Filipa Kortuse.

Pátý českobudějovický bod získal Peter Turček za výhru nad Koděrou. Další klíčové utkání následně sehrál Hejda. S Pavlem Kortusem prohrál první set, přestože vedl 10:6. Domácí hráč se však dostal i ze stavu 0:2 a měl navrch v pátém setu. Po time outu se ale Pavel vrátil do hry a koncovku urval. Výrazně přiblížit vítězství mohl hosty Marek Šimek, s favorizovaným Štepkou vedl 1:0 a 2:1, ve čtvrtém setu měl mečbol, ale svoji šanci nevyužil a prohrál 2:3. Na komfortních 7:3 po dvou sériích tak upravil Filip Kortus po výhře nad Volákem.

Hejda sehrál další vyrovnaný zápas i s Peterem Turčekem. Rozhodovalo se ve třetím setu za stavu 1:1, Peter ale ovládl koncovku i celý zápas. Minimálně remízu mohl zajistit Pedagogu Pavel Kortus, se Štepkou vedl 1:0, další dva sety ale ztratil. Zápas měl rozhodnout pátý set, Pavel vedl ve čtvrtém 10:2, ale obrovský náskok nepochopitelně ztratil a prohrál další dobře rozehraný zápas. Pedagog to mrzet tolik nemuselo. Marek Šimek totiž porazil ve čtyřech setech Voláka, stejným výsledkem zvítězil i Filip Kortus nad Koděrou, a tak Jihočeši zvítězili 10:4.

Pedagog ovládl i čtvrtý venkovní zápas a zůstává po sedmi kolech neporažen. V tabulce patří Jihočechům druhá příčka za Litoměřicemi, kde za dva týdny nastoupí ke druholigovému šlágru.

7. kolo II. ligy mužů - 10. 11. 2019: Šanov - Pedagog ČB 4:10

Štepka 3, debl - Turček 3, P. Kortus ml., F. Kortus, Šimek 2, debl.

Rozhodčí: Svoboda. Diváků: 3.