Novinky

Jihočeši rozdrtili Spartu a Bor

Ve 13. kole druhé ligy mužů zvítězil Pedagog se Spartou Praha 10:2. V neděli Jihočeši přehráli Bor 10:3.

Pražané dorazili na jih značně oslabení. Ze stabilní sestavy naskočili pouze Strejc a Pisár. Jihočeši od úvodu zápasu dominovali. Pomohly k tomu i čtyřhry. Pavel Kortus s Peterem Turčekem dovolili Gaydošovi se Šmídem za tři sety jen 12 míčků. Na druhém stole to byl daleko větší boj. Filip Kortus s Markem Šimkem dvakrát vedli proti Strejcovi s Pisárem, nakonec rozhodoval pátý set, v němž domácí po velkém obratu vyhráli 11:9.

Dvouhry začal Pedagog nečekanou prohrou. Pavel Kortus první dva sety s Pisárem vedl, ale oba prohrál 9:11. Pak sice získal třetí set, ale ve čtvrtém opět často chyboval a daroval soupeři lacino vítězství. Znovu tak selhal, podobně jako před dvěma týdny s Čermákem ze Studené. Ostatním domácím hráčům se vedlo lépe. Marek Šimek hladce přehrál 3:0 třetího hráče bodování Strejce. Filip Kortus si poradil se Šmídem, a když Peter Turček dal zapomenout na první ztracený set s Gaydošem, vedli domácí 5:1.

Marek Šimek na úvod druhé rundy vedl 1:0 a 5:1 s Pisárem, ten ale pak změnil taktiku, urval důležitý druhý set a pak už v zápase dominoval. Filip Kortus pak navázal na úvodní výhru a Strejcovi nedopřál ani jeden set. Peter Turček pak snadno porazil Šmída, stejně jako Pavel Kortus Gaydoše, a tak byl stav 8:2.

Filip Kortus pak dokonal svůj nejlepší zápas v sezoně. Dlouho to vypadalo, že s Pisárem sehraje podobně nešťastný zápas, jako jeho bratr. Dva sety ztratil shodně 10:12, pak snížil, ale v důležité čtvrté sadě skóre otočil a pátý set už opanoval. Zápas dokončil Peter Turček. Tomu sice první dva sety s nalomeným Strejcem vůbec nevyšly. Pak se ale zdravě naštval a zápas otočil. Stihl ho dohrát o chvilku dříve než vedle Pavel Kortus. Tomu chyběly tři míčky, aby si alespoň o špetku spravil chuť, ale ani to mu proti Šmídovi nevyšlo.

Pedagog tak zapsal nejvyšší výhru v sezoně, Spartu deklasoval 10:2.

13. kolo II. ligy mužů, 25. 1. 2020: Pedagog ČB - Sparta Praha 10:2

F. Kortus, Turček 3, P. Kortus ml., Šimek, debly - Pisár 2.

Rozhodčí: Tenglová. Diváků: 20.

Druhý den dorazila do herny klasická sestava Boru. Jihočeši opět začali výborně čtyřhrami. Pavel Kortus s Peterem Turčekem vrátili porážku Obertíkovi s Dráždilem, navíc Marek Šimek s Filipem Kortusem porazili jeden z nejlepších deblů soutěže Belopotočana s Pourem 3:1.

Jenže hosté v singlech rychle srovnali krok. Marek Šimek dva sety nedal Dráždilovi šanci. Ve třetím dějství ale nevyužil za stavu 10:8 dva mečboly, ztratil set, prohrál 10:12 i čtvrté dějství, ale v pátém znovu vedl 10:8. Jenže neproměnil ani další dva mečboly a smolně prohrál. Neuspěl ani Pavel Kortus, který s Belopotočanem uhrál jen jednu sadu. Důležitý zápas zvládl Filip Kortus. Dva sety hrál s Obertíkem bídně, pak se ale zlepšil a po obratu v pátém dějství vyhrál nejtěsnějším možným rozdílem 11:9. Když pak Peter Turček přehrál Poura, bylo to 4:2.

Chuť si pak částečně spravil Pavel Kortus, který vrátil Dráždilovi prohru z první poloviny sezony. Filip Kortus ale na Belopotočana kromě jednoho setu neměl. Bylo to 5:3, ale pak už bodovali jen domácí. Peter Turček neztratil ani set s Obertíkem, Marek Šimek otočil zápas s Pourem z 0:1 na 3:1.

Neuvěřitelný obrat pak předvedl Filip Kortus. S Dráždilem prohrával 0:1 a 1:8 ve druhém, ale získal druhý set i celý zápas. Peter Turček pak uštědřil ve slovenském souboji jedničce soupeře Belopotočanovi těžkou porážku 3:0 (6,6,5). Zápas dorazil Marek Šimek s Obertíkem. Pavel Kortus duel s Pourem pouze rozehrál.

Pedagog tak podruhé hladce vyhrál a v tabulce poskočil na druhé místo. Jihočechy čeká za dva týdny důležitý a těžký dvojzápas v Praze na EL Niňu a Elizze.

14. kolo II. ligy mužů, 26. 1. 2020: Pedagog ČB - Bor 10:3

Turček 3, F. Kortus, Šimek 2, P. Kortus ml., debly - Belopotočan 2, Dráždil.

Rozhodčí: Tenglová. Diváků: 15.