Novinky

Dvě ztráty v Praze a soupeři unikají

Druhou a třetí prohru v sezoně utrpěl Pedagog v Praze. V sobotu na Elizze, o den později na EL Niňu.

Elizza postavila podruhé v sezoně na Pedagog takřka prvoligový tým, a tak to měli hosté hodně těžké. Minule Pedagog vyhrál všechny čtyři debly za víkend, tentokrát neuhráli Jihočeši ani set. Pavel Kortus s Peterem Turčekem nestačili na Hlaváčka se Šedivým. Filip Kortus s Markem Šimkem sice vedli všechny tři sety s Průšou a Dvořákem, ale prohráli 0:3.

Také dvouhry pokračovaly pro hosty bídně. Pavel Kortus sice vyhrál s Průšou první set, pak už ale nestačil. Dobře se nevyvíjel ani zápas Petera Turčeka se Šedivým, když prohrával 0:1 a 3:8. Ale urval druhý set a i celý duel. Dvořák pak nedal moc šancí Marku Šimkovi. Filip Kortus pak odehrál velmi dobrý zápas s Hlaváčkem, ale domácí lídr nakonec uhrál ve čtyřech setech pátý bod Elizzy.

Pražané kráčeli dál k výhře. Pavel Kortus se protrápil utkáním se Šedivým, neuhrál ani set. Dvořák pak hrál velmi dobře s Peterem Turčekem, vedl 2:0, ale Peter zabojoval, odvrátil pět mečbolů ve čtvrtém setu, ale v pátém setu se musel před soupeřem sklonit. Marek Šimek pak sice vzdoroval Hlaváčkovi, ale ten potvrdil své kvality. Druhý a poslední bod hostů uhrál Filip Kortus, když po skvělém výkonu rozstřílel Průšu v pěti setech.

Třetí runda byla v zápase poslední. Pavel Kortus se trápil dál i s Dvořákem. Ztratil vyhraný první set, pak se ještě do zápasu vrátil, ale ani ve třetím utkání bod neuhrál. Peter Turček pak bojoval s Hlaváčkem, znovu odvracel mečboly, ale v pátém setu i s Hlaváčkem padl. Zápas byl u konce. Ještě před tím Marek Šimek prohrál 0:3 s Průšou.

Jihočeši tak podruhé v sezoně prohráli, na Elizze vysoko 2:10.

15. kolo II. ligy mužů - 8. 2. 2020: Elizza Praha B - Pedagog ČB 10:2

Hlaváček, Dvořák 3, Průša, Šedivý, debly - F. Kortus, Turček.

Rozhodčí: Votípka. Diváků: 5.

Domácí opět šachovali se sestavou. Filip Černota po čtyřhře na vedlejším stole v první lize přeběhl na druhou ligu. Pravidla to bohužel umožňují, těží z toho velké kluby. Před tím skončily čtyřhry smírně. Kaucký se Šáleným přetlačili 3:1 Filipa Kortuse s Markem Šimkem. Stejným výsledkem dopadl i druhý debl, kdy Pavel Kortus s Peterem Turčekem zdolali Přídu se Šípem.

Dvouhry začaly pro hosty nepříjemnou prohrou Petera Turčeka se Šípem. Náhlý příchod Černoty nabudil Pavla Kortuse, který vyhrál první dva sety. Domácí hráč ale dokázal vyrovnat. Pavel zvrátil vývoj v pátém dějství, odvrátil mečbol a svoji třetí šanci na ukončení duelu využil. Pak ale Filip Kortus neodehrál dobrý zápas s Přídou a prohrál 1:3. Statečně vzdoroval domácí jedničce Marek Šimek, ale Kauckého zvládl obrat jen o jeden set.

Černota pak nedal moc šancí Peteru Turčekovi. Hostující prapor držel Pavel Kortus, který otočil utkání s obranářem Přídou z 1:2 a trpělivým výkon získal třetí hostující bod. Na dostřel mohl Pedagog dostat Filip Kortus, pohledný duel s Kauckým ale v pěti setech prohrál. Když pak Marek Šimek nestačil na Šípa, bylo to po dvou sériích 3:7.

Nakonec poslední bod Pedagogu připsal Peter Turček, který zvládl obranu Přídy, přičemž klíčový byl druhý set (17:15). Pavel Kortus pak konkuroval Kauckému jen v jednom setu. Utkání dokončili Šíp s Filipem Kortusem a Černota s Markem Šimkem. Oba vyhráli shodně 3:0 (7,9,3).

Pedagog tak prohrál i druhý zápas v Praze, kvůli čemuž klesl na 4. příčku v tabulce a týmy na vedoucích příčkách mu výrazně utekly..

16. kolo II. ligy mužů - 9. 2. 2020: EL Niňo Praha C - Pedagog ČB 10:4

J. Kaucký, Šíp 3, Černota 2, Přída, debl - P. Kortus ml. 2, Turček, debl.

Rozhodčí: Fausek. Diváků: 10.