Novinky

Českobudějovičtí porazili Most, Šanovu nedovolili ani bod

V domácím prostředí zůstává Pedagog neporažený, v 17. kole porazil Most 10:3. V neděli pak poslední Šanov neuhrál ani bod.

Do zápasu nastoupily klasické sestavy na obou stranách. Jihočeši ve vzájemném zápase opět dobře začali, když vyhráli obě čtyřhry. Filip Kortus s Markem Šimkem přehráli Holáně s Boříkem 3:1. Na druhém stole se Pavel Kortus s Peterem Turčekem trochu trápili, ale nakonec Bímu s Macháčkem udolali v pěti setech.

Na úvod singlů nedal hostující Holáň šanci Peteru Turčekovi, zbylé zápasy ale patřily domácím. Marek Šimek sehrál vyrovnaný duel s Bímou, domácí hráč dvakrát vedl, ve čtvrtém dějství měl mečbol, ale rozhodoval až poslední set. V něm Marek udržel nervy na uzdě a vyhrál 11:9. Filip Kortus pak sehrál povedený zápas s Boříkem, kterého přehrál ve třech setech. Podobně si vedl i Pavel Kortus s Macháčkem.

Bezchybný Holáň pak neměl problém ani s Markem Šimkem. Filip Kortus následně připsal důležitý bod, když otočil stav z 0:1 s Bímou a po velmi dobrém výkonu uhrál druhý bod. Těžce musel bojovat i Pavel Kortus, který ztratil s Boříkem první dva sety. Ustál ale kritickou koncovku třetího dějství a zvládl otočit celé utkání. Peter Turček pak nedovolil ani set Macháčkovi a bylo to 8:2 pro domácí.

Byť hrál Filip Kortus celý den výborně, tak rozjetý Holáň mu nedaroval ani set. Devátý bod Pedagogu tak připsal Pavel Kortus, i když s Bímou prohrával znovu 0:2. Ale vyhrál třetí a čtvrtý set 11:9 a nakonec získal i pátou sadu. Utkání dotáhl Peter Turček, který vrátil Boříkovi porážku z prvního vzájemného duelu.

Pedagog tak porazil Most 10:3

17. kolo II. ligy mužů - 22. 2. 2020: Pedagog ČB - Most 10:3

P. Kortus ml. 3, F. Kortus, Turček 2, Šimek - Holáň 3.

Rozhodčí: Řežáb. Diváků: 30.

Poslední celek tabulky dorazil trošku unavený z večírku v jihočeské metropoli. Navíc do hry byli připravení jenom tři Šanovští. Jediná čtyřhra tak byla celkem hladkou záležitostí domácí dvojice Pavel Kortus - Peter Turček, která si poradila se Štepkou a Volákem.

Singly začaly atraktivním a pohledným duelem Petera Turčeka se Štepkou. Utkání rozhodl třetí set, kdy za stavu 1:1 měli oba hráči setboly. Lépe koncovku zvládl Peter, který pak dokráčel k výhře 3:1. Dobře si vedl i Marek Šimek, který vedl s Hejdou 2:0, ale zejména čtvrtý set ho může mrzet, kdy přišel o nadějný náskok. Rozhodlo až páté dějství, kdy Marek vyhrál 11:8. Rozvážné tempo se skoro nevyplatilo Filipu Kortusovi, který musel dvakrát do koncovky s Volákem. Ve druhém setu dokonce otočil stav 2:9. Nakonec zvítězil 3:1. Pavel Kortus měl volné první kolo.

Výkon dne předvedl Marek Šimek, který skvělým a agresivním výkonem rozebral hostující jedničku Miroslava Štepku. Po výhře 3:0 vedli domácí už 7:0. Filip Kortus pak zvládl duel s Hejdou. Tři sety stačily i Pavlu Kortusovi na výhru nad Volákem, byť také šel dvakrát přes koncovku. Desátý bod byl díky skreči, a tak Pedagog vyhrál doma se Šanovem 10:0.

18. kolo II. ligy mužů - 23. 2. 2020: Pedagog ČB - Šanov 10:0

F. Kortus, Šimek 2, P. Kortus ml., Turček, debl, 3 WO.

Rozhodčí: Řežáb. Diváků: 12.