Novinky

Famózní vstup! Premiéra v 1. lize dvojnásobně vítězná!

Vítězně vstoupili stolní tenisté do své premiérové sezony v první lize. Doma porazili Hustopeče 10:7 a 10:5 Brno.

To bylo něco! Úžasná atmosféra necelé stovky diváků, skvělá 4 a půl hodinová podívaná vyšperkovaná vítězstvím domácích. Taková byla premiéra TBG Swietelsky Pedagogu v první lize mužů. Jihočeši ukázali svoji největší hvězdu Radka Košťála, i pro Jana Holáně byl duel premiérou v dresu Pedagogu. Hustopeče dorazily bez dvou hráčů základní čtyřky Schwarzera a Kopányho.

Po čtyřhrách byl stav smírný. Radek Košťál s Filipem Kortusem přetlačili ve čtyřech setech Klimka s Obešlem. Na druhém stole vedli Pavel Kortus s Janem Holáněm nad Mesarošem a Janouškem 2:1 na sety, nakonec ale v pěti sadách padli.

Domácí začali nad očekávání. Pavel Kortus na úvod porazil 3:2 hostující jedničku Marka Obešla, jeho rozběsněný bratr Filip zdolal 3:1 Klimka. Jan Holáň doplatil na nervózní úvod a s Mesarošem prohrával 0:2. Pak začal vývoj otáčet, ale v rozhodujícím dějství se těsně radoval soupeř. Dvakrát musel likvidovat náskok soupeře Radek Košťál. Velmi dobře hrající Janoušek trápil domácí jedničku, Radek ale náročnou zkoušku zvládl.

Vyhranou koncovkou třetího setu se do utkání s Obešlem vrátil Filip Kortus. Mohl duel poslat do pátého setu, ale nakonec prohrál 1:3. Chuť si pak spravil Jan Holáň po čtyřsetovém vítězství nad Vojtěchem Klimkem. Asi nejjednoznačnější výhru v jinak velké bitvě zapsal Radek Košťál, který kontroloval utkání s Mesarošem. Na další výhru si brousil zuby Pavel Kortus, proti Janouškovi vyhrál první set, ale pak euforii trochu podlehl a musel dohánět stav 1:2 na sety. V rozhodujícím dějství mu soupeř utekl, a tak to bylo 6:4 po druhé rundě.

Další výborný zápas sehrál Jan Holáň s Obešlem, kterému nedovolil ani set. Svoji velikost v utkáním s Klimkem několikrát ukázal Radek Košťál. Bojoval jako lev, v pravou chvíli vždy dokázal zahrát skvěle a urval alespoň pátý set. V něm ale soupeři podlehl. Zastoupit ho mohl Pavel Kortus, který s Mesarošem vedl 2:1 a 10:6. K ukončení zápasu mu ale nestačily ani čtyři mečboly. Ve vedení podržel Pedagog Filip Kortus, který porazil Janouška 3:1.

Minimálně remízu domácím zajistil Radek Košťál, který odrazil útoky Marka Obešla na pokračování zápasu do páté sady. Tři prohrané koncovky Pavla Kortuse s Klimkem znamenaly, že za stavu 9:7 se šlo na poslední dvě dvouhry. Filip Kortus sice prohrál s Mesarošem první set, další ale euforicky zvládl a po prvním proměněném mečbolu mohl odstartovat salvu oslav úvodní prvoligové výhry. Jan Holáň měl vedle oba sety s Janouškem dobře rozehrané, ten druhý ale nedotáhl i přes vysoké vedení.  

1. kolo I. ligy mužů - 19. 9. 2020: TGB Swietelsky Pedagog ČB - Hustopeče 10:7

Košťál, F. Kortus 3, Holáň 2, P. Kortus ml., debl - Klimek, Mesaros 2, Obešlo, Janoušek, debl.

Rozhodčí: Řežáb. Diváků: 85.


Loni v první lize čtvrtá Moravská Slavia Brno v sobotu proti takřka extraligovému celku EL Niňa uhrála remízu, v herně nováčka ale nebodovala. Jihočeši totiž skvěle zvládli čtyřhry. Jan Holáň s Pavlem Kortusem prohráli s Handlem a Smýkalem první set, další tři ale patřily jim. Na prvním stole se hrála pětisetová bitva, Radek Košťál s Filipem Kortusem přetlačili Goreckého se Šmerdou.

Famózní vstup Pedagogu pokračoval. Pavel Kortus sice dvakrát dotahoval s hostující jedničkou Handlem, ale zvrátil i nepříznivý vývoj pátého dějství a jednoho z nejlepších hráčů soutěže porazil 3:2. Na skvělý sobotní výkon nedokázal bodově navázat Filip Kortus, který na úvod padl se Smýkalem po třech koncovkách. Výborně rozehraný měl Jan Holáň duel s Goreckim. Vedl 2:0 a duel kontroloval. Soupeř ale vyrovnal a rozhodovala koncovka pátého dějství. V ní měl Honza dva mečboly, ale nevyužil ani jeden. Vedení Pedagogu pojistil hladkým vítězstvím Radek Košťál nad Šmerdou.

Brno snížilo díky Handlově výhře nad Filipem Kortusem. Záhy si ale spravil chuť Jan Holáň, který nedovolil Smýkalovi ani set. Gorecki pak zle trápil i Radka Košťála, jenž ale otočil stav a vyhrál 3:1. V koncovce třetího setu se rozhodovalo klání Pavla Kortuse se Šmerdou. Za stavu 1:1 měli oba hráči setboly, využil jej až domácí hráč, který už pak lépe zvládl i set s pořadovým číslem čtyři.

Bylo to 7:3 a domácí kráčeli ke snové druhé výhře v soutěži. Osmý bod připsal Jan Holáň, který si ve velkém stylu poradil s Handlem. Nepříznivý stav, tentokrát dokonce 0:2, musel hasit Radek Košťál. Aréna na Branišovské ulici ale nakonec skandovala radostí po záplavě krásných výměn, které většinou končily úspěchem letní posily Pedagogu. Pavel Kortus s Goreckim také dvakrát dotahoval, nevzdal se ani za stavu 3:9 v pátém setu. Dotáhl na 8:9, ale pak už bodoval jen jeho soupeř.

Bez bodu nakonec v zápase skončil Filip Kortus, který podlehl Šmerdovi 1:3. Mrzet ho to ale tolik nemuselo. Už v průběhu střetnutí totiž oznámil Handl skreč duelu ze zdravotních důvodů, a tak Pedagog porazil Brno 10:5 a po dvou kolech má plný počet bodů.

Děkujeme všem fanouškům a příznivcům za podporu!

2. kolo I. ligy mužů - 20. 9. 2020: TGB Swietelsky Pedagog ČB - MS Brno 10:5

Košťál 3, Holáň, P. Kortus ml. 2, debly, skreč - Gorecki 2, Handl, Smýkal, Šmerda.

Rozhodčí: Řežáb. Diváků: 30. 

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat