Novinky

Stolní tenisté Pedagogu jsou druhým nejlepším kolektivem v okresu!

Hodnotného úspěchu dosáhli českobudějovičtí stolní tenisté. Pedagog byl za skvělý rok 2020 oceněný i v anketě České unie sportu (ČUS), kdy se stal druhým nejlepším kolektivem okresu České Budějovice.

Rok 2020 byl pro stolní tenis na Pedagogu historický. Druhé místo v nedokončené sezoně ve druhé lize bylo samo o sobě skvělým počinem, díky možnosti postupu se Jihočeši posunuli ještě o soutěž výš. V první lize stihli před vypuknutím druhé vlny pandemie odehrát čtyři duely, tři z nich vyhráli a jako nováček skončili první v neúplném pořadí.

V nabité konkurenci skvělých sportovců z řad jednotlivců i týmů se Pedagog probojoval i na stupně vítězů v anketě Sportovec roku 2020, kdy skončil na druhé příčce mezi kolektivy za vítěznými kadetkami z Fight Clubu.

Za celý klub si ocenění převzali ve čtvrtek 20. května v hotelu Clarion členové A týmu bratři Filip a Pavel Kortusovi. "I když minulý rok výrazně ovlivnil covid a neodehráli jsme toho tolik jako jindy, dařilo se nám skvěle. Ocenění si moc vážíme, dostat se v takové konkurenci na druhé místo, to je skvělý výsledek," chválil si mladší z bratří Filip.

Na valné hromadě ČUSu kromě umístění mezi kolektivy Pedagog zaznamenal ještě jeden úspěch. Novým předsedou výkonného výboru Okresního sdružení ČUS bude další čtyři roky předseda SK Pedagog ČB Přemysl Horák.