Novinky

Pedagog vstoupil do roku 2022 vítězně, padl ale v Jičíně

Stolní tenisté Pedagogu zapsali na úvod druhé poloviny sezony v první lize výhru 10:1 ve Zlíně. Druhý den pak nestačili na Nový Jičín 5:10.

Jihočeši se po měsíční pauze bez zápasu rozjížděli pomaleji, přesto ale od začátku ve zlínské herně plnili roli favorita. Vyhráli obě čtyřhry a bez zaváhání zvládli i první rundu singlů. Otáčet své zápasy museli Pavel i Radek, ale oba to nakonec zvládli. Nejlépe procházel zápasem Martin, který vyhrál třikrát a pustil jen set.

Jediný domácí bod zajistil Jan Dufek s Filipem. Domácí mladíci příkladně bojovali, ale Pedagog dovedl utkání do vítězného konce s výsledkem 10:1.

14. kolo I. ligy mužů - 15. 1. 2022: Zlín - TBG Swietelsky Pedagog ČB 1:10

Jan Dufek - Hanák 3, P. Kortus ml., Košťál 2, F. Kortus, debly.

Rozhodčí: Veselý. Diváků: 10.

Nedělní duel nabídl skvělou podívanou. Domácí v kompletní a nabité sestavě, hosté s úspěšnou sérií v zádech, to právem slibovalo atraktivní duel, a tak se také stalo. Už čtyřhry nabídly řadu pohledných výměn. Radek s Martinem zvládli souboj s Krčilem a Liškou. Vedle bratři Kortusové drželi krok se Sadílkem a Kratochvílem, rozhodla koncovka za stavu 9:9 ve třetím setu.

Jihočeši začali lépe, když Radek i Martin zapsali celkem přesvědčivé výhry. Další mohl přidat Filip, s Lapčíkem předváděl velký výkon, ale utekl mu třetí set, přestože v něm vedl. V pátém pak měl navrch domácí hráč. Ani na set pak nedosáhl Pavel se Sadílkem, přestože v prvních dvou setech hrál na hranici možností. Domácí hráč však prodal své zkušenosti i obrovské kvality.

Pedagog naposledy vedl po rychlé výhře Radka s Liškou. Domácí začali mít navrch poté, co Lapčík opět v koncovkách použil s Martinem svou "neviditelnou" zbraň se servisem a oporu Pedagogu výrazně rozhodil. Zkušená dvojice Sadílek-Krčil pak upravila proti Filipovi a Pavlovi na 6:4, přestože Filip urval se Sadílkem setík.

Nakonec poslední bod hostů v utkání uhrál Radek, když Lapčíkovi dovolil za tři sety jen 11 balonků. Na Sadílka pak nestačil ani Martin. Famózní výkon následně předváděl Filip s bývalým reprezentantem Krčilem. Vedl 2:0, ale zkušený domácí hráč zvládl vyrovnat. Napínavou tahanici v pátém dějství zvládl nejtěsnějším možným poměrem 11:9 lépe Krčil. Velká škoda. Litovat může i Pavel s Liškou. Získal první set, další tři však ztratil v koncovkách a o to víc může mrzet pár lehkých chyb. Tři mečboly hostující vedoucí odvrátil, ten čtvrtý už ne.

Nejlepší podívanou nabídl souboj jedniček. Radek zvládl těžký moment za stavu 0:1 a 9:10, kdy odvrátil setbol. Dokázal se dostat do vedení 2:1, ale pak Sadílek precizním a extraligovým výkonem Radka přehrál a připravil mu třetí prohru v sezoně. Martin ještě před tím porazil střídajícího Kratochvíla, což se do celkového výsledku nepočítalo. Pedagog zůstává před sérií domácích zápasů osmý.

15. kolo I. ligy mužů - 16. 1. 2022: Nový Jičín - TBG Swietelsky Pedagog ČB 10:5

Sadílek 4, Lapčík, Krčil 2, Liška, debl - Košťál 3, Hanák, debl.

Rozhodčí: Kratochvíl. Diváků: 10.