Novinky

Těsná bitva dopadla lépe pro DTJ Hradec Králové

Pedagog prohrál v první lize na domácích stolech s DTJ Hradec Králové 8:10. Nedělní duel se Sokol HK je kvůli covidu odložený.

Skoro čtyři desítky diváků, skvělá podívaná, emoce a téměř pětihodinová bitva. Souboj Pedagogu s DTJ Hradec Králové nabídl téměř vše, co mohl. Šťastnější byli nakonec hosté.

Souboj to byl od úvodu vyrovnaný. Čtyřhry dopadly smírně. Domácí zvládli lépe první sérii, kdy jen Pavel podlehl Průšovi, ale Martin skvěle přetlačil Foffa, Filip nedovolil ani set Tesolinovi a Radek otočil stav z 0:2 na 3:2 proti obraně Šilhána.

Druhá runda byla analogicky pro hosty. Vyhrál jen Radek s Tesolinem, naopak Martin nestačil i přes pěkný výkon na Průšu, Pavel uhrál jen set se Šilhánem, což platilo i pro Filipa s Foffem.

DTJ poprvé vedlo, když Průša přehrál Filipa. Pak se zápas poprvé lámal. Pavel nevyužil vedení 2:1 s Tesolinem a hostující hráč pak v pátém už trefil všechno. Obrovskou bitvu nabídl souboj Radka s Foffem. Pět koncovek, dlouhé výměny, emoce, štěstí i smůla, odvrácené a nevyužité mečboly. Radek nakonec padl 11:13 a Pedagog rázem prohrával 5:8.

Hotovo ale ještě nebylo, protože Martin přetlačil obranáře Šilhána a Radek obdivuhodně i přes značnou indispozici nedal šanci Průšovi. Když Martin také rychle bodoval s Tesolinem, byla tu velká koncovka za stavu 8:8. Povzbuzený Pavel nechtěl odejít s nulou a s Foffem vedl 1:0, nadějně rozehraný druhý set nedotáhl. Nakonec rozhodovala pátá sada, v níž měl navrch hostující hráč. Filip tak hrál se Šilhánem o remízu, vedl 2:0 a hrál příkladně. Pak se soupeř rozchytal, i tak byli domácí dva míčky od remízy. Nakonec ale museli přijmout tvrdou porážku..

16. kolo I. ligy mužů - 29. 1. 2022: TBG Swietelsky Pedagog ČB - DTJ Hradec Králové 8:10

Košťál, Hanák 3, F. Kortus, debl - Průša, Foff 3, Šilhán 2, Tesolin, debl.

Rozhodčí: M. Řežáb. Diváků: 38.