Novinky

Titul na Pedagog Cupu obhájil Jakub Slapnička

Třetí ročník předsezónního Pedagog Cupu vyhrál v prvoligové herně stejně jako loni Jakub Slapnička.

Po řadě omluvenek nakonec na Pedagog dorazilo 23 hráčů. Skupinové boje moc překvapení nepřinesly. Jen Ondřej Pešek porazil nasazenou jedničku ve skupině Petra Kaštánka a do závěrečné fáze se probojoval nenasazený Oliver Čutek z Lipí. Jinak měli favorité navrch.

V předkole nejvíc bojovali Petr Kaštánek s Karlem Urbanem, kdy měli v dramatické koncovce šance oba hráči. Nakonec Urban vyhrál 3:2. 

Ve čtvrtfinále se zapotil nasazený hráč číslo jedna Jakub Slapnička z pořádajícího Pedagogu. Se strakonickým Ondřejem Krejčím musel otáčet stav z 0:2, ale nakonec prošel dál. Pavel Kortus si bez ztráty setu poradil se soběslavským Ondřejem Peškem, jeho bratr Filip přetlačil Čutka 3:1. Souboj legionářů dopadl lépe pro Miroslava Bauera, který ve čtyřech setech zdolal Karla Urbana.

Semifinálový souboj Jakuba Slapničky s Pavlem Kortusem měl dramatickou zápletku. Zápas se lámal za vyrovnaného stavu v koncovce třetí sady, kdy měl Kortus setbol, ale nevyužil ho a pak už měl navrch Slapnička. Ve druhém semifinále otáčel domácí Filip Kortus stav z 0:2 s Miroslavem Bauerem a po zlepšeném výkonu získal následující tři sady.

Finále se tak změnilo v duel dvou prvoligových zástupců budějovického Pedagogu. Slapnička vyhrál úvodní sadu, další dva Filip Kortus. Navrátilec z Havlíčkova Brodu ale dokázal srovnat. V pátém dějství drama dospělo do stavu 8:8, kdy získal tři body v řadě Slapnička a radoval se z titulu.

Útěchu ovládl kaplický Pavel Beneš, který v pátém setu finále přetlačil Matyáše Nedvěda z Hluboké. 

Kompletní výsledky najdete zde.

Turnaj podpořilo Město České Budějovice a Jihočeský kraj