Novinky

Pedagog remizoval s Čakovicemi, v neděli porazil Spartu B

Velkou bitvu přinesl přímý souboj o první místo ve třetí lize. Pedagog se nakonec s Čakovicemi rozešel smírně po remíze 9:9, v neděli lídr tabulku přemohl Spartu 10:5.

Hosté dorazili na Pedagog v kompletním složení už hodinu před utkáním, domácí poprvé v sezoně nasadili Daniela Bakaláře. Jihočeši poprvé v sezoně nezvládli oba debly. Pavel Kortus s Janem Jandou nenašli recept na dobře bránící a trpělivé Šulce s Petříkem a po špatném výkonu prohráli 0:3. Pět setů nabídla druhá čtyřhra, ale Filip Kortus s Miroslavem Bauerem v rozhodující sadě na Hüttla s Vaňáskem nestačili.

Po nepovedeném začátku upravil stav Pavel Kortus, který ve třech setech vyřídil hostující jedničku Petříka. Na vedlejším stole Daniel Bakalář prohrál 0:3 s Vaňáskem, když o osudu utkání hodně rozhodla dlouhá první sada. Na dostřel vrátil domácí Miroslav Bauer, když v pohodě přehrál Hüttla 3:0. Pedagog věřil ve vyrovnání stavu na 3:3, ale Jan Janda nedotáhl do vítězného konce vedení 2:1 s nepříjemným Šulcem a bylo to znovu o dva body.

Ještě hůře bylo s lídrem tabulky když Daniel Bakalář podlehl Petříkovi. Domácí hráč sice vyhrál první set, další tři ale patřily soupeři. Pražané tak vedli už 5:2. Domácí ale ještě ve druhé sérii vyrovnali. Miroslav Bauer nejprve ve třech setech urval bod s Vaňáskem. Na lepší zítřky zadělal na vedlejším stole Jan Janda, když díky třem vyhraným koncovkám smetl Hüttla. Dva sety si počínal suverénně Pavel Kortus v duelu se Šulcem. Ve třetím setu ale za stavu 8:5 polevil, což se mu vymstilo a musel do dalšího setu. Ten však ovládl a v polovině zápasu se začínalo od znova.

Čakovice však zase domácím odskočily. Miroslav Bauer totiž bitvu s Petříkem prohrál 1:3 a stejným poměrem musel skousnout prohru i Jan Janda s Vaňáskem. Navíc dostal za nakopnutí rakety letošní druhou žlutou kartu. S odpovědí opět přispěchal Pavel Kortus, který v klidném tempu 3:0 přelstil Hüttla. Znovu vyrovnat mohl střídající Filip Kortus, ale opět nezvládl tři koncovky a Šulcovi podlehl 0:3.

Do poslední série nastupovali hosté s vedením 8:6, ale domácí pořád mysleli i na výhru. Základ k tomu položil Jan Janda, jenž udolal Petříka ve čtyřech sadách. Pavel Kortus poté nezaváhal s Vaňáskem a bylo vyrovnáno. Hüttl neprožil pěkné odpoledne, když neuhrál ani set. Toho využil Filip Kortus a zajistil Pedagogu minimálně remízu. Jihočeši však chtěli výhru a věřili Miroslavu Bauerovi, že naváže na dobrý výkon a přemůže Šulce. Jenže opak byl pravdou. Domácí borec vedl 8:3 v první sadě, ale pak duel psychicky nezvládl a prohrál 0:3.

Utkání o první místo tak skončilo remízou, po které jsou oba celky se stejným bodovým ziskem na čele tabulky, vede Pedagog o skóre. V neděli hostí Pedagog Spartu B (10).

8. kolo 3. ligy (29. 11. 2014): Pedagog ČB - Čakovice 9:9

P. Kortus ml. 4, Janda, M. Bauer 2, F. Kortus - Šulc 3, Petřík, Vaňásek 2, debly.

Rozhodčí: J. Tenglová. ŽK: 1:0 (Janda). Diváků: 25.

Ani nedělní duel neměl být pro lídra tabulky žádnou procházkou. Sparta B totiž přijela v kompletním složení, navíc s posilou z druholigového áčka Bartoškem. Pedagogu tentokrát vyšly debly. Oba se hrály na pět setů a oba skončily výhrou domácích. Pavel Kortus s Janem Jandou odvraceli proti Bartoškovi se Šenkem mečbol, ale koncovku páté sady zvládli. Trošku štěstí měli i Filip Kortus s Miroslavem Bauerem na druhém stole, když jim za stavu 2:2 a 10:9 pomohlo nechytatelné prasátko - 2:0.

Druholigového soupeře se nezalekl Pavel Kortus a na úvod první série po povedeném výkonu vyřídil Bartoška hladce 3:0. Miroslav Bauer na dvojce potvrdil své dobré vstupy do zápasů a Kocábovi nepovolil ani set. Filip Kortus pak sice vyhrál s Palečkem první sadu, nicméně pak už na soupeře nestačil a prohrál 1:3. Následný duel lídra domácích Jana Jandy se Šenkem přinesl překvapení, když matador vedl ve všech setech, v tom rozhodujícím dokonce 9:6, ale nakonec prohrál 2:3. Pedagog přesto vedl 4:2.

V zápase plném zvratů Miroslav Bauer zdolal Bartoška 3:2 a navýšil vedení svého týmu. Spartu dostal na dostřel Kocáb, když zvítězil 3:0 nad Filipem Kortusem. Jan Janda se trápil i dál a Palečkovi podlehl ve čtyřech setech. Jihočechům vrátil klid Pavel Kortus, Šenka porazil 3:1, když opět povolil ve druhém setu a zkomplikoval si cestu za vítězstvím. Pedagog však nadále vedl o dva body, tentokrát 6:4.

Filip Kortus nezažil povedenou neděli, na Bartoška nestačil a skončil bez bodu. Reputaci si napravil Jan Janda, když dobrým taktickým výkonem vyzrál na Kocába. Na hraně druhé letošní porážky se ocitl Pavel Kortus, když s Palečkem prohrával 1:2 a 0:4, ale dokázal utkání otočit a vyhrál v pěti setech. Když pak Miroslav Bauer hladce porazil Šenka, domácí měli vítězství za stavu 9:5 na dosah.

Poslední krůček udělal Jan Janda klidnou výhrou 3:0 nad Bartoškem. Duel Pavla Kortuse s Kocábem se nedohrál. Pedagog tak porazil Spartu B 10:5 a zůstává na čele tabulky. V dalším ligovém dvoukole se představí na stolech Klatov a Blatné.

9. kolo 3. ligy (30. 11. 2014): Pedagog ČB - Sparta B 10:5

M. Bauer, P. Kortus ml. 3, Janda 2, debly - Paleček 2, Kocáb, Šenk, Bartošek.

Rozhodčí: J. Tenglová. Diváků: 20.