Novinky

Pedagog v Blatné i Klatovech potvrdil roli favorita

Stolní tenisté Pedagogu ČB potvrdili roli favorita, když v 10. kole vyhráli na stolech poslední Blatné 10:1. V neděli pak získali tři body i v Klatovech za vítězství 10:5. 

Pedagogu chyběla dvojice veteránů Janda-Bakalář, poprvé v sezoně tak musel naskočit Pavel Kortus starší. Blatná nasadila nejsilnější sestavu, ale od začátku na lídra tabulky nestačila. Pavel Kortus ml. a st. v deblu díky třem koncovkám porazili Černého s Peterkou. Duo Filip Kortus - Miroslav Bauer v pěti setech přemohlo Vavřince se Špetou.

V singlech pak Pavel Kortus hladkou výhrou s Vavřincem zvýšil vedení Pedagogu, ve třech setech vyhrál i Miroslav Bauer s Peterkou. Pětisetovou bitvu se šťastným koncem svedl Filip Kortus se Špetou a hosté vedli 5:0. O jediný úspěch Blatné se postaral Černý, když porazil 3:1 Pavla Kortuse staršího.

Hodně suverénně si pak počínal Pavel Kortus mladší, když smetl Peterku. Miroslav Bauer ztratil se Špetou první set, pak ale už dominoval. Filip Kortus následně zdolal 3:1 Černého a hosté byli blízko výhře. Tu přiblížil Pavel Kortus starší, který přehrál Vavřince.

Duel uzavřel Pavel Kortus ml., když 3:0 porazil Špetu. Miroslav Bauer svůj zápas s Černým za stavu 2:0 na sety nestihl dohrát. Pedagog tak vyhrál v Blatné 10:1!

10. kolo 3. ligy (13. 12. 2014): Blatná - Pedagog ČB 1:10

Černý - P. Kortus ml. 3, M. Bauer, F. Kortus 2, P. Kortus st., debly.

Rozhodčí: Smolík. Diváků: 5.


V sobotu večer odcestovala jihočeská čtveřice do Klatov, kde přespala a druhý den jí čekala cesta do Pocinovic, kde v neděli hrají své domácí zápasy Klatovy. Pedagogu se opět vyvedly obě čtyřhry. Pavel Kortus st. a ml. rozdrtili Jehlíka s Kollrosem, když v jednom setu uštědřila soupeřům dokonce kanára. Filip Kortus s Miroslavem Bauerem sice ztratili s Javorským a Kováříkem první sadu, pak už se ale dostali do hry a získali důležitý druhý bod.

První kolo dvouher rozehrál Pavel Kortus mladší jednoznačnou výhrou nad Jehlíkem. Miroslav Bauer se naopak s formou nepotkal a s Javorským padl v pětisetovém duelu. Filip Kortus přinesl trošku více klidu na lavičku hostí, když porazil 3:0 Kováříka. Hladkým vítězstvím 3:0 nad domácí jedničkou Peckertem se blýskl Pavel Kortus starší a Pedagog vedl 5:1.

Utkání však nebylo u konce. Šestý bod přidal Pavel Kortus ml. ve třech setech proti Javorskému. Na svůj špatný výkon pak bohužel navázal Miroslav Bauer, který překvapivě prohrál s Kováříkem hladce 0:3. Peckert se postupem času rozehrával, což odnesl Filip Kortus, který prohrál s domácím hráčem číslo jedna 1:3 na sety. Do té doby poklidný duel rozvířil zápas Jehlíka s Pavlem Kortusem st. Hostující veterán vedl v první sadě 10:7, když ho napadl rozhodčí u stolu (Jehlík starší), že podává z ruky. Na to reagoval hráč Pedagogu tím, že domácí stolní tenista schovává servis za rukou. Nicméně po dlouhých debatách rozhozený Pavel Kortus st. ztratil první set v koncovce 18:20, následně prohrál další dvě koncovky, během kterých stihl dostat i žlutou kartu a bylo sníženo na 4:6.

Než se stihl dohrát vyhrocený duel na stole číslo dvě, na jedničce Pavel Kortus mladší vyřídil Kováříka ve třech sadách. Klatovy pak vystřídaly zřejmě zraněného Peckerta za Kollrose, kterého Miroslav Bauer udolal 3:1 a "utekl z pytla." Filip Kortus se pak nenechal rozhodit dalšími připomínkami Jehlíka st., který byl na žádost hostí u rozhodcovského stolku vyměněn. Mladík Pedagogu přiblížil svůj tým výhře po úspěšném třísetovém utkání s Jehlíkem. Pavel Kortus st. mohl duel ukončit, ale nedokázal navázat na úspěšné dvě sady s Javorským a nakonec padl 2:3. Dlužno dodat, že už měl Pedagogu výhru v kapse, proto českobudějovický veterán nedokázal už najít v sobě dostatek touhy po vítězství a smolně padl. 

Utkání tak ukončil Pavel Kortus ml., který za celý víkend neztratil ani set. Tentokrát porazil Kollrose. Pedagog tak uspěl v horké klatovské půdě, zvítězil 10:5 a po polovině základní části je první o skóre před Čakovicemi. Na třetí Bor však mají Jihočeši náskok již sedmi bodů. 

11. kolo 3. ligy (14. 12. 2014): Klatovy - Pedagog ČB 5:10

Javorský 2, Peckert, Jehlík, Kovářík - P. Kortus ml. 4, F. Kortus 2, P. Kortus st., M. Bauer, debly.

Rozhodčí: Hnojská. Diváků: 20. ŽK: 0:1 (P. Kortus st. - nesportovní chování).