Novinky

Pedagog v jihočeském derby urval výhru ve Vodňanech 10:7

V 18. kole třetí ligy zvítězil v jihočeském derby Pedagog ve Vodňanech 10:7 a zůstal na čele tabulky. Vzhledem k ostatním zápasům si Jihočeši zajistili postup do finále play off.

Oba celky vyslaly do zápasu klasické sestavy, hostům chyběl nemocný Daniel Bakalář. Čtyřhry skončily jedním bodem pro oba týmy. Na druhém stole Jan Janda s Pavlem Kortusem hladce přehráli Hacha se Svobodou. Na jedničce se hrál daleko zajímavější duel. Hostující dvojice Filip Kortus - Miroslav Bauer vedla s Davidem a Borovkou 1:0 a za stavu 9:9 hostující dvojici přiznala hranu, kterou neviděl nikdo z přítomných. Vodňanští díky gestu fair play zápas otočili a zvítězili v pěti setech.

Dvouhry začaly trošku nečekaně. Pavel Kortus ve třech setech nenašel recept na Borovku a překvapivě beze slova odešel smutně zpět na lavičku. Miroslav Bauer na vedlejším stole bojoval také tři sety, ale na rozdíl od týmového parťáka Svobodu porazil. Jan Janda celý týden bojoval s nemocí, bez jediného tréninku nastoupil rovnou do zápasu a lehce zadýchaný udolal Hacha 3:1. Filip Kortus na závěr první rundy vedl s Jakubem Davidem 2:1, ale nakonec mu podlehl počtvrté v řadě 2:3. Stav po šesti zápasech byl tedy nerozhodný.

Na startu druhé série si Pavel Kortus malinko zlepšil náladu snadnou výhrou nad Svobodou. Emoce přinesl následující duel mezi Miroslavem Bauerem a Hachem. Za stavu 1:1 a 8:7 pro domácího hráče Miroslav Bauer vyrovnal, po odehrání skočil do hracího prostoru míček z vedlejšího stolu, načež domácí rozhodčí u stolu nařídil nový balon. Jak už to tak bývá, nový míč uhrál Hach a s tím i celý set. Českobudějovický bojovník se však nevzdal, utkání otočil a připsal Pedagogu důležitý bod. Po nemoci byl blízko druhého bodu Jan Janda. S Davidem dotáhl dvousetové manko, v páté sadě vedl 4:1, ale utkání nakonec prohrál. Další důležitý bod udělal Filip Kortus, jenž na konec druhé série po výborném výkonu porazil Borovku 3:1 a poslal Pedagog do vedení 6:4.

Další psychicky náročnější duel se odehrál na začátku třetí rundy. Do koncovky třetího setu vcelku poklidný zápase mezi Hachem a Pavlem Kortusem se rozvířil za stavu 1:1 a 12:12, kdy hráč hostí trefil jednoznačně hranu, což zapřeli znovu všichni domácí, včetně Hacha i jeho bratra u stolku rozhodčích. Marné byly všechny dohady, stav 13:12 pro domácí. Následně Hach "sežral" servis přesně na hranu a bylo to 2:1. Po výměně sudího u stolku Pavel Kortus dotáhl zápas do pátého setu, ve kterém však nezachytil jeho úvod a ve hře byla za stavu 2:7 reálně první letošní prohra v pátém setu. Vedoucí Pedagogu se však nevzdal a zvítězil 11:9. Osmý bod lídra tabulky přidal Miroslav Bauer, jenž se na sobotní derby dobře vyspal a svůj třetí bod uhrál proti Davidovi. Vodňany dostal zpět do hry Borovka, který svým materiálem otrávil hru Janu Jandovi. Minimálně remízu pak zajistil Pedagogu Filip Kortus, jenž si sice svojí cestu za výhrou se Svobodou zkomplikoval, ale pátý set nakonec zvládl.

Hodně špatný den si prožil Pavel Kortus, který po mizerném výkonu podlehl Davidovi. Prakticky souběžně se pak rozběhly další dva duely. Jan Janda se Svobodou bojoval a po předchozí porážce si dal pozor a nakonec svého soupeře také udolal a zvítězil 3:1. Dříve v zápise však byl uvedený Miroslav Bauer s Borovkou, kteří museli svůj duel dohrát. Českobudějovický hráč sahal v páté sadě po svých prvních čtyřech bodech ve třetí lize, koncovku však nezvládl. Pedagog tak vyhrál ve Vodňanech 10:7 a dál zůstává na čele tabulky. Vzhledem k ostatním výsledkům má čtyři kola před koncem základní části jistotu play off.

17. kolo 3. ligy (21. 2. 2015): Vodňany - Pedagog ČB 7:10

Jak. David, Borovka 3, debl - M. Bauer 3, F. Kortus, Janda, P. Kortus ml. 2, debl.

Rozhodčí: Smolík. Diváků: 20.