Novinky

Pavel Kortus ml. trénoval týden na soustředění ve Vlašimi

Celý týden od 11. do 15. srpna 2014 trénoval člen A-týmu Pedagogu Pavel Kortus ml. na soustředění ve Vlašimi. Pod vedením trenéra Luboše Pěnkavy st. snad nabral "objem," který mu pomůže k bodům v ligových bojích. 

 

Na soustředění se sjela kvalitní tréninková skupina. Letní tréninkovou dřinu absolvoval i domácí Pavel Škopek, jenž loni výrazně pomáhal Pedagogu v boji za postupovým snem, který se rozplynul až v posledním kole po porážce se Sokolem Plzeň. Právě z klubu přemožitele Pedagogu z loňského posledního kola dorazil Pavel Říšský, který však nastupoval spíše za B-tým v divizi. Ze západu Čech přijeli i Jakub Klier (Bor - 3. liga) a Petr Vaněček (Union Plzeň - 2. liga), které doplnili další Jihočeši Jiří Černý (Blatná - 3. liga) a Jan Duspiva, jenž také občas trénuje v Branišovské ulici a v kariéře bude pokračovat v Rakousku. 

V zahraničí působí i zkušený Josef Růžička, část tréninků absolvoval i František Herout ze třetiligové Zruče. Nechyběla ani domácí dvojice Luboš Pěnkava ml. a Jan Kudrna, kteří loni hájili barvy Elizzy ve druhé lize. Více jak dvacítku, i když počet hráčů se měnil trénink od tréninku, doplnila místní děvčata v čele s extraligovými hráčkami Starou, Keroušovou nebo Pěnkavovou. V průběhu týdne si přišli zatrénovat i Miffek s Veselým.

Zbytek A-týmu Pedagogu se poctivě připravoval v Českých Budějovicích. Na úterním tréninku se sešli Jan Janda, Filip Kortus a Jan Válka, ve čtvrtek je doplnil ještě Daniel Bakalář. Mladý Filip Kortus bude mít část příštího týdne k dispozici kvalitní sparing na stolech pražského El Nina, ve čtvrtek už by měl trénovat znovu v Českých Budějovicích. V příštím týdnu pak proběhne na Pedagogu soustředění.

Na závěr jedna informace trošku stranou - byly zveřejněny začátky zápasů áčka v nadcházející sezoně, které už jsou pro vás k dispozici v sekci "A-tým - 3. liga -> Rozpis a výsledky." Všechny duely Pedagogu budou odehrány ve standardní termíny (so - 15.00, ne - 10.00), pouze v Čakovicích začnou Jihočeši v sobotu v 16 hodin.