Novinky

Stoprocentní domácí víkend: Strhující vítězná bitva s Borem a skalp Domažlic

Domácí neporazitelnost drží českobudějovičtí stolní tenisté i po 10. kole II. ligy. V sobotu zdolali Bor 10:8, v neděli si Jihočeši připsali skalp Domažlic 10:4.

Sobotní duel svedl proti sobě očekávané sestavy. Čtyřhry byly jednoznačné a trvaly pouze pár minut. Lukáš Pažma s Petrem Janoštíkem si snadno poradili s Dráždilem a Chvátalem, stejně lehce prohráli i bratři Kortusové po tristním výkonu s Belopotočanem a Pourem.

Do dvouher vstoupili lépe hosté, kteří šli do vedení díky výhře Belopotočana nad Petrem Janoštíkem. Pak se ale karta obrátila. Lukáš Pažma skvěle zahrál proti Dráždilovi, nepovedl se mu jen třetí set a zvítězil 3:1. Fenomenálně pak zahrál Filip Kortus, který ve třech setech ukončil zápas s Pourem. Tři sady stačily i Pavlu Kortusovi k výhře nad Chvátalem, a tak byl stav po první sérii příznivý 4:2.

Snížení opět přinesl Belopotočan, který Lukáše Pažmu nepustil do zápasu. Na skvělý výkon z úvodního zápasu navázal v začátku svého druhého duelu i Filip Kortus, s Dráždilem vedl 1:0, ale od sporného momentu ve druhém setu vypadl z rytmu a nakonec prohrál 1:3. Čtyřsetový boj přineslo i měření sil Pavla Kortuse s Pourem, úspěšnější byl domácí hráč. Po druhé rundě bylo vyrovnáno, protože Petr Janoštík padl s Chvátalem, i když bojoval jako lev.

Hosté naposledy vedli po výhře Belopotočana nad Filipem Kortusem. Pak ale Pavel Kortus zvládl souboj s Dráždilem a bylo vyrovnáno. Důležitý bod následně zapsal Petr Janoštík, který vydřel vítězství s Pourem. Pedagog odskočil díky výhře 3:0 Lukáše Pažmy s Chvátalem.

Za stavu 8:6 přidal veledůležitý bod Pavel Kortus, který v souboji jedniček vedl s Belopotočanem 2:1, čtvrtý set ale ztratil a zle nedobře to vypadalo i v setě pátém. Slovenský hráč ve službách Boru vedl od začátku, nakonec ještě 9:6 a 10:9. Pavel ale odvrátil několik mečbolů, sám také dva nevyužil a mohl si od plic zakřičet až po třetím proměněném mečbolu za stavu 16:14. Domácí měli jistou remízu, ale chtěli víc. Petr Janoštík s Dráždilem vítězný bod nepřidal. Nepodařilo se to ani Lukáši Pažmovi, proti němuž se Pour rozehrál k velkému výkonu. Tři cenné body tak Pedagogu přiřkl až Filip Kortus, který po prohraném prvním setu zvýšil obrátky a úžasně otočil duel s Chvátalem.

Pedagog tak vyhrál doma podruhé, třetí tým tabulky Bor zdolal 10:8!

9. kolo II. ligy - 24. 11. 2018: Pedagog ČB - Bor 10:8

P. Kortus ml. 4, F. Kortus, Pažma 2, Janoštík, debl - Belopotočan 3, Dráždil 2, Pour, Chvátal, debl

Rozhodčí: Tenglová. Diváků: 20.

Hosté dorazili v silné sestavě s dvojicí Květoň-Copák a plzeňským hostem Důrou. Pedagog však lačnil po vítězství a šel za ním od prvního míčku. Bratři Kortusové tentokrát převedli daleko soustředěnější výkon, s Květoněm a Důrou zvládli dvě dlouhé koncovky a nakonec proměnili čtvrtý mečbol. Uspěli i Lukáš Pažma s Petrem Janoštíkem, kteří lehce vedli s Copákem a Pangrácem 2:0. Soupeři ale dokázali vyrovnat. Rozštípnout duel musel tak až pátý set, ten však patřil domácí dvojici.

Hostům se povedlo dvouzápasové manko rychle smazat, když Květoň nedal moc šancí Petru Janoštíkovi a Filip Kortus podlehl 0:3 Copákovi. Mrzet jej však mohl hlavně třetí set, kdy se mohl vrátit do zápasu. Promrhal ale vedení 10:4. Jihočechy vrátil do vedení Lukáš Pažma, který hrál na Důrovu obranu ukázkově. V dalším utkání Pavel Kortus v prvním setu o sto šest zobal Pangrácův servis, pak se ale obraz hry otočil a Pavel dokráčel k výhře 3:1.

Na stav 4:2 měl nováček druhé ligy opět odpověď. Ve vyhecovaném utkání Filip Kortus nakonec padl 1:3 s Květoněm, v koncovkách neuspěl ani Lukáš Pažma s Copákem. To byly však poslední body Domažlic. Velice důležitý bod urval Pavel Kortus, který se s Důrovo obranou notně trápil, ale nakonec vydřel pětisetovou výhru. Petr Janoštík následně ve třech setech přehrál Pangráce a bylo to 6:4 po dvou sériích.

Na startu třetí rundy se duel definitivně lámal. Lukáš Pažma po skvělém výkonu připsal cenný bod za výhru 3:1 nad českým mládežnickým reprezentantem Květoněm. Trošku unavený po předchozí bitvě se Pavel Kortus hledal s Copákem, prohrával 0:2, přičemž hlavně druhý ztracený set ze stavu 9:4 jej ale může hodně mrzet. Vedoucí domácího celku se ale nevzdal, ve čtvrtém dějství přežil mečbol a nakonec vydřel svoji třetí nedělní výhru. Na druhém stole se zdálo, že Petr Janoštík nemá na Důrovu obranu recept. Za dva sety uhrál jen šest míčků, ale hraje se na tři vítězné a českobudějovický lišák zcela změnil styl hry a nakonec Důru po fantastickém obratu porazil 3:2. Výhru Pedagogu pak dorazil Filip Kortus s Pangrácem, jehož porazil 3:0. Pavel Kortus pak už stačil s Květoněm jen rozehrát první sadu.

Pedagog tak nadále doma neprohrál, Domažlice porazil 10:4 a už je nad hranicí sestupu. První polovinu zakončí Jihočeši za dva týdny doma se Sedlčany.

10. kolo II. ligy - 25. 11. 2018: Pedagog ČB - Domažlice 10:4

P. Kortus ml. 3, Pažma, Janoštík 2, F. Kortus, debly - Květoň, Copák 2.

Rozhodčí: Řežáb. Diváků: 30.