Novinky

Liberec nedal Pedagogu šanci, v neděli vydřená výhra s Hradištěm

S Libercem neměl Pedagogu šanci a prohrál 1:10. V neděli Jihočeši poprvé zvítězili ve druhé polovině sezony, když otočili utkání s Mnichovo Hradištěm.

Hosté neponechali nic náhodě a dorazili na jih Čech dokonce v pěti, Gireth do hry nezasáhl. Domácí byli kompletní. Čtyřhry Jihočechům nevyšly. Pavel Kortus se svým bratrem Filipem sice vyhráli první set s Pařízkem a Mejsnarem, ale dramatický zápas nakonec prohráli 1:3. Nedařilo se ani Petru Janoštíkovi s Lukášem Pažmou, kterým zlomila vaz prohraná koncovka druhého setu s Kodýmem a Rosu.

Nakonec jediný bod Pedagogu uhrál Pavel Kortus, který porazil jedničku hostů Pařízka 3:0. Na něj bohužel nenavázal bratr Filip, který sice vyhrál 19:17 první set s Mejsnarem, další dva ale ztratil. Nakonec dovedl utkání do pátého setu, v něm stáhl náskok z 6:9 na 10:9, pak měl ještě jeden mečbol, smolně prohrál. Suverénně si následně počínal mladičký Rosu, který nedal šanci Petru Janoštíkovi. Svoji hru následně dokázal Kodým vnutit Lukáši Pažmovi, zvládl dvě koncovky a vyhrál bez ztráty setu.

Pedagogu utíkaly body přes nosem dál. Filip Kortus padl s Pařízkem, Petr Janoštík nezvládl pětisetový duel s Mejsnarem a bylo to již 1:7. Alespoň částečně si chtěl zlepšit náladu Lukáš Pažma, ale třináctiletý Rosu byl nad jeho síly. O vítězi tak už zřejmě bylo rozhodnuto. Devátý bod hostů přidal Pařízek, který si poradil s Petrem Janoštíkem. A ani snížit se nepovedlo Pavlu Kortusovi, který sice s Kodýmem vedl 2:1, ale následném pátém setu mu soupeř utekl. Pavel se nevzdal, stáhl hrozivé manko 1:8 až na 9:9, pak odvrátil i mečbol, ale ten druhý už se mu odvrátit nepodařilo.

Pedagog tak neuspěl s Libercem, prohrál 1:10 a bude si chtít spravit chuť v neděli s Mnichovo Hradištěm.

15. kolo II. ligy mužů - 9. 2. 2019: Pedagog ČB - SKST Liberec C 1:10

P. Kortus ml. - Mejsnar, Rosu, Kodým, Pařízek 2, debly.

Rozhodčí: M. Řežáb. Diváků: 15.

V záchranářské matematice potřebovali Jihočeši porazit poslední Mnichovo Hradiště, které dorazilo i Bukovským. Čtyřhry českobudějovičtí stolní tenisté opět nezvládli. Petr Janoštík s Lukášem Pažmou dvakrát vedli nad Kolářem a Bukovským, nakonec rozhodoval pátý set, v němž však domácí marně stahovali náskok soupeřů. Tři těsné sety prohráli na vedlejším stole bratři Kortusové s Blažkem a Košákem, a tak byl stav nepříjemný 0:2.

Také dvouhry začaly lépe pro hosty. Byť Petr Janoštík dělal co mohl, tak s Kolářem padl 1:3. Rychlou korekci skóre zařídili Filip Kortus po výhře nad Blažkem a Lukáš Pažma rychle porazil Košáka. Na 3:3 po první sérii upravil stav Pavel Kortus, který si ve čtyřech sadách poradil s Bukovským.

Nováček však kousal dál. Filip Kortus prohrál s Kolářem a Lukáš Pažma se protrápil zápasem s Blažkem a prohrál 2:3. Za stavu 3:5 snížil Pavel Kortus, jenž porazil Košáka 3:0. V dalších duelech se lámal zápas. V souběžně hraných utkáních si Petr Janoštík poradil s Bukovským a Lukáš Pažma urval tři koncovky proti Kolářovi, tím pádem se Jihočeši dostali poprvé do vedení.

Sedmý bod Pedagogu zařídil ve velkém stylu Pavel Kortus, když dovolil Blažkovi jen osm balonků za tři sety. Hotovo však ještě nebylo. Petr Janoštík totiž po velkém boji prohrál 1:3 s Košákem, když jej v koncovkách provázela smůla. Důležitý osmý bodík připsal Filip Kortus po výhře nad Bukovským 3:1.

Definitivně na vítěznou vlnu se vrátil Pavel Kortus, když uzavřel svůj stoprocentní bodový výkon výhrou 3:0 nad Kolářem. Celé utkání dotáhl Petr Janoštík, který vybojoval výhru s Blažkem. Situaci ještě jistil Filip Kortus, jenž vedl s Košákem 1:0 a 7:1.

Pedagog tak vybojoval výhru 10:6, poprvé zvítězil v roce 2019 a zároveň druhé půlce soutěže. Za dva týdny čeká Jihočechy důležitý záchranářský duel v Chebu.

16. kolo II. ligy mužů - 10. 2. 2019: Pedagog ČB - Mnichovo Hradiště 10:6

P. Kortus ml. 4, Pažma, F. Kortus, Janoštík 2 - Kolář 2, Blažek, Košák, debly.

Rozhodčí: M. Řežáb. Diváků: 15.