Novinky

Pedagog ovládl jihočeské derby, se Sedlčany remizoval

Jihočeské derby patří Pedagogu, který doma přehrál Strakonice 10:7. První polovinu sezony zakončili Jihočeši remízou se Sedlčany.

Hosté dorazili k jihočeskému derby v nejsilnější sestavě, tedy i s bývalým extraligovým hráčem Tomášem Havlíkem. Domácí měli famózní začátek, když ovládli obě čtyřhry. Pavel Kortus s Peterem Turčkem vyhráli tři z pěti koncovek proti Havlíkovi s Novotným. Mezitím už Pedagog vedl, když Filip Kortus s Markem Šimkem překvapivě hladce nedovolili ani set Copákovi se Slapničkou.

Úvod singlů domácím také vyšel. Pavel Kortus po bezchybném výkonu porazil Tomáše Havlíka 3:0, když mu dovolil jen 17 balonků za tři sety a připravil mu první porážku v sezoně. Duel Marka Šimka se Slapničkou se rozhodoval za stavu 1:1 v koncovce třetího dějství. Tu urval strakonický hráč, který nakonec zvítězil 3:1. Většinu napěchované arény, do které zavítalo přes 60 diváků, potěšil Filip Kortus, který přetlačil Copáka 3:1 na sety. Důležitý bod zapsal Peter Turček, když urval nepříznivě vyvíjející se zápas s Novotným.

Pedagog vedl 5:1 a kráčel k výhře. Ale ještě zdaleka nebylo hotovo. Marek Šimek dva sety vzdoroval Havlíkovi, ale šance nevyužil a odešel ze zápasu bez vyhraného setu. Na druhém stole se zaskvěl Filip Kortus, který porazil 3:1 Jakuba Slapničku. Za stavu 6:2 mohl přidat třetí bod Peter Turček, který ale neprožil povedený den s Copákem neuhrál ani set. Domácím vrátil klid Pavel Kortus, který s Novotným bojoval hlavně v prvním setu, jinak zápas kontroloval.

Bylo to 7:3 a za Strakonice přinesl snížení Havlík, který porazil Filipa Kortuse. Nejblíže se soupeř dostal na 7:5, kdy snížil Slapnička v zápase s Turčkem. V domácím dresu se ale dařilo Pavlu Kortusovi, který si poradil s Copákem. Minimálně remízu zajistil Pedagogu Marek Šimek, jenž přetlačil Novotného.

Domácí měli čtyři možnosti k ukončení zápasu. Ta první nevyšla, Peter Turček na Havlíka nestačil. Vyšla až ta třetí, Marek Šimek udolal Copáka 11:8 v pátém setu a Pedagog slavil výhru. Ještě se musel dohrát zápas Pavel Kortus - Jakub Slapnička, který po skvělém výkonu získal v páté sadě hostující mladík.

Pedagog i tak zvítězil v derby 10:7 a dál drží neporazitelnost doma i v celé sezoně.

10. kolo II. ligy mužů - 7. 12. 2019: Pedagog ČB - Strakonice 10:7

P. Kortus ml. 3, F. Kortus, Šimek 2, Turček, debly - Havlík, Slapnička 3, Copák.

Rozhodčí: Řežáb. Diváků: 60.

První polovinu sezony zakončili Jihočeši domácím duelem s tradičním rivalem Sedlčany. Českobudějovičtí museli kvůli drobným zdravotním problémům Marka Šimka narychlo řešit sestavu. Do čtyřher však Marek naskočil a připsal společně s Filipem Kortusem důležitý bod za výhru 3:2 nad Faktorem a Kauckým. Na druhém stole Pavel Kortus s Peterem Turčkem nevyužili vedení 1:0 a 10:8 a s Pejšou a Drechslerem prohráli v pěti setech.

Singly načal Pavel Kortus výhrou 3:2 nad Pejšou. Přestože vedl 2:0, tak rozhodl na pátý set, který patřil Pavlovi. Náhradník Pavel Kortus st. po několika měsících bez tréninků nemohl Faktorovi stačit. Pro domácí byla bolestnější prohra Filipa Kortuse s Kauckým. Také on vedl 2:0, v pátém měli oba hráči mečboly, nakonec vyhrál hráč Sedlčan. Alespoň nerozhodný stav po první rundě tak zajistil Peter Turček, jenž také ztratil dvousetové vedení s Drechslerem. Peter ale odvrátil mečbol a vydřel pětisetovou výhru.

Pavel Kortus st. zakončil své působení v zápase porážkou s Pejšou. Filip Kortus pak sice vyhrál s Faktorem první set, ale další tři patřily soupeři. Domácím se znovu podařilo vyrovnat. Peter Turček zlomil odpor Kauckého už v prvním setu, Pavel Kortus porazil Drechslera ve čtyřech setech.

Stav byl 5:5. Filip Kortus nedokázal vzpomenout na sobotní skvělý výkon ani s Pejšou, kde nezvládl klíčové koncovky první a čtvrtého setu. Nedařilo se ani Peteru Turčekovi, který padl s Faktorem třikrát 8:11. S rychlou odpovědí přispěchal Pavel Kortus, který dovolil Kauckému za tři sety jen osm balonků, přičemž v poslední sadě udělil soupeři kanára. Do utkání pak naskočil Marek Šimek. S pochroumaným kotníkem byl limitovaný v pohybu, s Drechslerem bojoval, ale prohrál 1:3.

Na hraně první porážky se Pedagog ocitl po prohře Petera Turčeka s Pejšou 1:3. Poté ale Pavel Kortus přehrál Faktora, Marek Šimek nedal šanci Kauckému a o remízu opět zabojoval Filip Kortus. I když první set s Drechslerem ztratil, tak nakonec vyhrál 3:1 a zajistil dělbu bodů.

Pedagog tak za celou první polovinu sezony neprohrál, v tabulce zůstal druhý o bod za Litoměřicemi. Druhou polovinu začnou Jihočeši v derby 11. ledna 2020 ve Studené.

11. kolo II. ligy mužů - 8. 12. 2019: Pedagog ČB - Sedlčany 9:9

P. Kortus ml. 4, Turček 2, Šimek, F. Kortus, debl - Pejša, Faktor 3, Kaucký, Drechsler, debl.

Rozhodčí: Řežáb. Diváků: 15.