Novinky

Hradecký trip s vyrovnanou bilancí

V prvním venkovním dvojzápase sezony vyhráli stolní tenisté Pedagogu v první lize na stolech DTJ Hradec Králové 10:5 a prohráli 7:10 s místním Sokolem.

Po deblech platil nerozhodný stav, když Pavel s Martinem nestačili na Foffa s Průšou. Vedle však Filip s Radkem přehráli Jakubského se Šilhánem.

Po první rundě hosté vedli 4:2. Radek urval koncovky s Průšou, Martin zvládl těžký boj s Jakubským. Jedinou prohru v prvním kole přijal Pavel, když nevyužil setboly se Šilhánem a pak už to nešlo. Filip ve skvělém představení otočil s Foffem z 0:2 na sety a 0:3 ve třetím a nakonec rozmpumpoval vítězné pumpičky po třetím mečbolu.

Druhé kolo bylo nerozhodné. Radek zdolal Jakubského, Martin přetlačil obranáře Šilhána. Pavel nestačil na Foffa a Filip nedotáhl nadějně rozjetý duel s Průšou. Za stavu 1:1 pustil vedení 9:3 ve třetím a s tím i celý duel.

Sedmý bod hostů zapsal Radek, když odrazil úvodní odpor Šilhána a pak už dominoval. Martin pak skvěle přehrál Foffa a bylo to už 4:8. Pavel se sice zlepšil s Průšou, ale stačilo to jen na set. Filip pak zvládl otočit z 1:2 na 3:2 s Jakubským a zajistil minimálně remízu.

Z těžké situace se pak vyhrabal Radek, když s Foffem ztrácel dva sety a nevedlo se mu nic. Skvělou otočkou však zajistil Pedagogu výhru. Vedle ještě kráčel k triumfu i Martin s Průšou. Za čtyři hodiny velkého boje, Jihočeši brali tři body.

4. kolo I. ligy mužů - 23. 10. 2021: DTJ Hradec Králové - TBG Swietelsky Pedagog České Budějovice 5:10

Průša 2, Šilhán, Foff, debl - Košťál 4, Hanák 3, F. Kortus 2, debl.

Rozhodčí: Sedláček. Diváků: 6.

Po dlouhém čekání na úvod utkání až v poledne dopadly debly stejně jako v sobotu - výhrou Radka s Filipem 3:1 a porážkou Pavla s Martinem 0:3.

Radek otočil na úvod singlů mač s Janovským, Martin se však protrápil s Mokrejšem. Neuspěli ani bratři Kortusové.

Prapor hostů držel Radek, který sice ztratil vedení 2:0 s Mokrejšem, v pátém prohrával 0:3, ale zdravě se naštval a rázem to bylo 10:3. Martin se pak zvedl s Lebedou. Pavel ani Filip však nezískali ani set, a tak to bylo 6:4 pro domácí.

Stoprocentní Radek zmákl i Lebedu. Martin sice dotáhl dvousetový náskok Šlapáka, páté dějství ale patřilo domácímu hráči. To samé platilo i v duelu Pavla s Janovským. Filip byl blízko bodu, když s Mokrejšem vedl 9:6 v pátém, zbylých pět balónků ale získal domácí hráč.

Ve hře o remízu Pedagog udržel Radek výhrou se Šlapákem. I Martin nakonec dokráčel k výhře 3:2 s Janovským. Pavel ale smolně ztratil druhý set s Mokrejšem, do stavu 2:0 se nedostal, a pak už domácí hráč měl navrch.

5. kolo I. ligy mužů - 24. 10. 2021: Sokol Hradec Králové B - TBG Swietelsky Pedagog České Budějovice 10:7

Šlapák, Mokrejš 3, Janovský 2, Lebeda, debl - Košťál 4, Hanák 2, debl.

Rozhodčí: Sedloň. Diváků: 4.