Novinky

Pedagog doma připravil Havířovu první porážku

Stolní tenisté Pedagogu v první lize překvapili favorita z Havířova a připravili mu první prohru v sezoně po výsledku 10:5.

Pedagog změnil složení čtyřher a celkem to vyšlo. Bratři Kortusové sice zůstali i přes slušný výkon bez vyhraného setu, Martin s Radkem ale zvládli svoji společnou premiéru.

Domácí si v první sérii vytvořili náskok, který už pak nepustili. Vyhráli tři ze čtyř zápasů, padl jen Pavel po zajímavém boji s Čihákem. Hlavně Filipova výhra s Radkovým synem byla důležitá.

Vedení o dva body platilo i po druhé rundě. Radek zvládl rodinný souboj a Pavel s Harančákem ukončil dlouhé čekání na výhru.

Stejná dvojice bodovala i ve třetím kole. Hlavně Radek se vyhrabal z těžké situace, kdy se z vedení 2:0 na sety dostal do stavu 4:8 v pátém s Rusnákem, pak ale opět ukázal své mistrovství a prostě nezkazil.

Zápas dokončil Martin suverénním představením v pátém setu s Harančákem, zatímco vedle už Radek před tím ovládl bitvu jedniček s Čihákem. Pedagog - Havířov 10:5.

8. kolo I. ligy mužů - 13. 11. 2021: TBG Swietelsky Pedagog ČB - Havířov B 10:5

R. Košťál 4, P. Kortus ml., Hanák 2, F. Kortus, debl - Čihák 3, Rusnák, debl.

Rozhodčí: M. Řežáb. Diváků: 40.

Nedělní utkání s TTC Ostrava B bylo kvůli karanténě soupeře odloženo.