Novinky

VIDEO a REPORT: Pedagog doma porazil Michli i Vršovice

Povedený start do nové sezony má za sebou českobudějovický Pedagog. V úvodním dvojkole doma porazil oslabenou Michli 10:4 a v neděli po velkém boji Vršovice 10:8.

Michle v sobotu dorazila na jih Čech včas, nicméně bez opor Bucifala s Novotným. V úvodní čtyřhře si svojí společnou premiéru odbyla dvojice Miroslav Bauer - Filip Kortus a byla to premiéra vítězná. I když výkon domácí dvojice nebyl ideální, tak po výhře 3:2 byl stav po čtyřhrách 2:0. Ligová premiéra se předsezónní posile z Prachatic nevyvedla. Miroslav Bauer na úvod prvního kola singlů nestačil ve třech setech na záludného Šimečka, v souběžně hraném zápase neuspěl ani Filip Kortus, který podlehl 1:3 Benákovi. Na 4:2 po první sérii upravila stav hostující skreč a také Jan Janda, který sice neproměnil dva mečboly ve třetím setu, ale jinak Kubu porazil bez větších problémů.

Ve svém druhém a zároveň posledním představení ve dvouhrách se Filip Kortus představil v jiném světle. Bojovným a trpělivým výkonem porazil Šimečka 3:1, další domácí radost přidal Jan Janda ve třech setech s Benákem. V půl páté se poprvé za stoly představil Pavel Kortus mladší a po pár minutách šel znovu na lavičku, jelikož Kubu porazil hladce ve třech setech. Díky další skreči to bylo již 8:2 a o výhře Pedagogu bylo rozhodnuto.

Zápas však ještě nekončil. Jan Janda nenašel recept na záludného Šimečka. Vzhledem k jeho uspávacímu tempu hry mu sice nabídl kávu a bábovku, poděkoval mu za zpříjemnění sobotního odpoledne, ale na body nestačil a prohrál 1:3. Vedle vše jistil Pavel Kortus mladší, kterému s Benákem nevyšel pouze jeden set a zvítězil 3:1. Kalich hořkosti si při své ligové premiéře vypil až do dna Miroslav Bauer. Ten sice vedl s Kubou 2:1 na sety, ale nervozitou a přemírou snahy utkání do zdárného konce nedovedl. Za stavu 2:2 a 10:9 měl sice mečbol, ale pražský soupeř koncovku zkušeně zvládl.

1. kolo 3. ligy (4. 10. 2014): Pedagog Č. Budějovice - Sokol Michle 10:4

P. Kortus ml., Janda 2, F. Kortus, debl, 4 WO - Šimeček 2, Kuba, Benák.

Rozhodčí: J. Tenglová. Diváků: 20

Video ze zápasu naleznete zde

To Vršovice v neděli dorazily kompletní a očekávalo se vyrovnané střetnutí, což se nakonec i potvrdilo. Do pátého setu dospěly obě čtyřhry. Zatímco mladá dvojice Filip Kortus - Miroslav Bauer na Kauckého se Zahrádkou nestačila, duo Pavel Kortus mladší - Jan Janda si ve své letošní premiéře poradilo s nástrahami páté sady, když s dvojicí Vondra-Pospíšil prohrávalo v pátém setu už 4:7, ale po time-outu zápas otočilo a srovnalo stav na 1:1.

Oba celky taktizovaly, hosté poslali na poslední pozici nepříjemného Pospíšila, v domácí sestavě se na C posunul Jan Janda. První bod v lize za Pedagog zaznamenal v úvodní dvouhře Miroslav Bauer, který bez větších problémů přehrál Kauckého ve třech setech. Na centrálním dvorci srdnatě bojoval Filip Kortus s favorizovaným Vondrou, ale nakonec mu podlehl ve čtyřech setech. Jan Janda následně zvládl dvě koncovky se Zahrádkou a zvítězil 3:0. První prohra v nové sezoně pak stihla Pavla Kortuse, který nenašel recept na záludného Pospíšila a po dvou koncovkách mu podlehl hladce 0:3. Po první rundě to bylo 3:3.

Na úvod druhé série Miroslav Bauer marně vzdoroval Vondrovi, ale stav znovu srovnal lídr Jan Janda, který udolal Kauckého 3:1. Po nervózním první setu začal za stolem v souboji se Zahrádkou dominovat Pavel Kortus, jenž přidal svůj první nedělní bod. Na nástrahy "Pospíšilovy chemie" záhy nevyzrál ani Filip Kortus a po porážce 1:3 byl stav znovu srovnaný, tentokrát 5:5.

Čtyři koncovky, z toho tři na konto hostí. Tak vypadal líbivý duel plný dlouhých výměn mezi Janem Jandou a Vondrou, při čemž šťastnější z duelu vyšel bývalý prvoligový hráč. Už se pomalu lámal chléb a značnou ztrátou pro domácí by byla porážka Pavla Kortuse s Kauckým. Vedoucí áčka vedl po setech 11:4 a 11:1 hladce 2:0 na sety, pak ale začal být pasivní a i přes vedení 2:1 a 9:7 se šlo do 5. sady. V ní vedl domácí hráč už 10:7, pak ještě 11:10, ale žádný mečbol nevyužil. Sám pak dva odvrátil a nakonec urval důležité vítězství 15:13. Daleko klidněji si pro bod dokráčel Filip Kortus, jenž ve třech setech přehrál Zahrádku. Třetí sérii uzavřel Miroslav Bauer s Pospíšilem, ale ani posila z Prachatic si neporadila se zkušeným soupeřem. Před poslední sérií tedy platil stav 7:7.

Poslední kolo začalo pro Pedagog skvěle. Pavel Kortus v euforii z předchozí vydřené výhry sestřelil Vondru 3:0 na sety a přiblížil svůj tým k výhře. Devátý bod mohl přidat Filip Kortus s Kauckým, ale své šance nevyužil, koncovky zbytečně uchvátal a podlehl soupeři 1:3. Na centr kurtu to s Miroslavem Bauerem nevypadalo dobře. Se Zahrádkou prohrával už 0:2 na sety, pak se ale vzchopil a vybojoval důležitou výhru 3:2. Vše se mělo za stavu 9:8 pro domácí rozhodnout v duelu Jana Jandy s Pospíšilem. Domácí lídr soustředěným výkonem urval výhru 3:1 a spustil vlnu radosti Pedagogu. Pospíšil porážku neunesl a zcela zbytečně se pustil do slovních přestřelek se všemi přítomnými. Jan Janda však slovní bitvy neprohrává, což se potvrdilo i v neděli po obědě. Pedagog tak urval cennou výhru 10:8 nad silným soupeřem!

2. kolo 3. ligy (5. 10. 2014): Pedagog Č. Budějovice - Lokomotiva Vršovice 10:8

P. Kortus ml., Janda 3, M. Bauer 2, F. Kortus, debl - Vondra, Pospíšil 3, Kaucký, debl.

Rozhodčí: J. Tenglová. Diváků: 15. ŽK: Pavel Kortus - nesportovní chování (Stolečku, otřes se...)