Novinky

Filip Korbel zhasl domácí naděje a ovládl přebory na Pedagogu

Scházelo málo a krajské přebory mužů v herně Pedagogu mohly mít bratrské finále. Nakonec naděje Filipa i Pavla Kortuse zhasl Filip Korbel ze Studené.

Na turnaj nakonec dorazilo po několika omluvenkách 27 mužů a 8 žen, hrálo se bez čtyřher a mixů, pouze dvouhry k.o. systémem na čtyři vítězné sety. Všech osm nejlépe nasazených mužů prošlo do čtvrtfinále. Tam Michal Vávra přetlačil Davida Caltu, Pavel Kortus si poradil s Miroslavem Bauerem, v obou případech v šesti setech. Skvělou bitvu sehrál Filip Kortus s Janem Duspivou, kdy byl lepší v rozhodujícím sedmém dějství. Posledním semifinalistou se stal Filip Korbel po výhře nad Lukášem Heinzlem.

V semifinále poprvé v životě porazil Pavel Kortus dlouholetou jihočeskou jedničku Michala Vávru, když mu navíc nedovolil ani set, a mohl se těšit na své první finále na KP. Nechybělo moc a potkal by v něm bratra Filipa. Ten navázal na skvělý výkon ze čtvrtfinále a jedničku Studené Korbela tlačil drtivým forhendem. Vedl 3:2, ale nakonec rozhodovala sedmá sada. V ní domácí hráč vedl 5:1 a ještě 8:5. Pak ale Korbel zahrál dvě úchvatné packy, dvakrát mu pomohla hrana a bylo po zápase.

Finále bylo jednoznačné, Filip Korbel si počínal suverénně a Pavla vůbec nepustil do hry. Hráč ze Studené si zopakoval triumf a potvrdil skvělé výsledky z této sezony.

Mezi ženami triumfovala Aneta Dubravcová ze Lhenic, která ve finále porazila Natálii Nečasovou z Orla.

Kompletní výsledky: https://www.ping-pong.cz/wp-content/uploads/2022/01/KP-dosp%C4%9Bl%C3%AD-2022.pdf

Muži – čtvrtfinále: Vávra (v zahr.) – Calta (Vodňany) 4:2, P. Kortus ml. (Pedagog ČB) – M. Bauer (v zahr.) 4:2, F. Kortus (Pedagog ČB) – J. Duspiva (v zahr.) 4:3, F. Korbel (Studená) – Heinzl (Vodňany) 4:0, semifinále: P. Kortus ml. – Vávra 4:0, F. Korbel – F. Kortus 4:3, finále: F. Korbel – P. Kortus ml. 4:0.
Ženy – semifinále: A. Dubravcová (Lhenice) – Meškánová (V. Brod) 4:3, Nečasová (Orel ČB) – E. Dubravcová (Lhenice) 4:1, finále: A. Dubravcová – Nečasová 4:1.