Novinky

Pedagog rozdrtil oslabené Kladno a přehrál i Roztoky!

Bez sebemenších problémů o víkendu zvládl Pedagog 5. a 6. kolo 3. ligy, když porazil oslabené Kladno bez ztráty bodu 10:0 a v neděli bez větších problémů přehrál i Roztoky.

V sobotu do herny na Branišovskou ulici měl dorazit nepříjemný celek s Havlíčkem v čele. Místo toho vyslalo Kladno do jihočeské metropole pouze torzo A-týmu se Strejcem, kterého doplnili hráči z krajských soutěží Vychodil a Procházka. Pedagog hrál v sestavě jako v předchozích kolech a od začátku za stoly dominoval. V deblu dvojice Pavel Kortus - Jan Janda ve třech setech porazila Strejce s Vychodilem.

S respektem domácí přistupovali k Filipu Strejcovi, jenž bodoval i ve druhé lize. Pavel Kortus ho však v úvodní dvouhře zdolal bez ztráty setu, když komplikace připustil pouze ve druhé sadě. Vedle Miroslav Bauer bez potíží poslal zpět na lavičku Vychodila. Setboly s Procházkou odvracel v prvním setu Filip Kortus, ale nelehkou situaci zvládl a vyhrál 3:0. Po další skreči tak Pedagog vedl už 6:0.

Jediný set Pedagog v celém zápase ztratil v zápase Miroslava Bauera se Strejcem. Domácí hráč vedl 2:0 a ve třetí sadě měl několik mečbolů, ale nakonec padl 16:18. V další sadě už si však vítězství utéct nenechal a zvítězil 3:1. Filip Kortus na dvojce smázl ve třech setech Vychodila a blížil se závěr utkání. Pak se poprvé v singlech dostal na stůl Jan Janda a s Procházkou neměl problém. Filip Kortus tak svůj zápas se Strejcem dohrávat nemusel, Pedagog porazil Kladno 10:0!

5. kolo 3. ligy (1. 11. 2014): Pedagog ČB - Kladno 10:0

F. Kortus, M. Bauer 2, P. Kortus ml., Janda, debl, 3 WO

Rozhodčí: Smolík. Diváků: 15.

V neděli přijely pražské Roztoky, ale do Prahy se vracely rovněž s nepořízenou. Hosté dorazili do herny se zpožděním a po krátké rozehrávce se šlo na věc. Jihočeši zvládli obě čtyřhry. Pavel Kortus s Janem Jandou hravě ve třech setech porazila Špačka s Levencem. To duo Miroslav Bauer - Filip Kortus se trápilo víc. Domácí vedli 2:0, pak ale prohráli dvě koncovky a vše zachraňovali až v koncovce páté sady. Vše ale zvládli a poslali Pedagog do vedení 2:0.

Za úvodní čtyři kola si lídr Roztok Michal Smrček připsal ke čtrnácti výhrám pouze jednu porážku a tu druhou musel skousnout v duelu s Pavlem Kortusem. Vedoucí áčka první dva sety opanoval dvakrát 11:4 a pak mu soupeř kvůli bolestem zad vzdal. Na vedlejším stole si Miroslav Bauer zkomplikoval cestu za vítězstvím se Špačkem. Z vedení 2:0 se rázem stala pětisetová zápletka, ve které ale nakonec domácí hráč zlepšil svůj výkon a zaslouženě bodoval. Roztoky se prvního bodu dočkaly zásluhou Ondřeje Ziky, jehož hra byla účinná na Filipa Kortuse a po čtyřsetové bitvě se radoval zkušenější stolní tenista. V závěrečném duelu první rundy Jan Janda nepředvedl ideální víkend, ale Levence nakonec zdolal ve čtyřech sadách.

Smrček už po skreči v duelu dále pokračovat nemohl, tím pádem se Miroslav Bauer na kurt nedostal. Filip Kortus měl dobře rozehraný zápase se Špačkem, vedl 1:0 a ve druhém setu měl setbol, ale nakonec z toho byla porážka 1:3. O vítězství se musel strachovat také Jan Janda, jenž se Zikou sice vedl 2:0, ale vše musel rovněž zachraňovat až v pátém dějství. Pavel Kortus pak s Levencem nezaváhal a Pedagog vedl 8:2.

Po skreči Smrčka to bylo už 9:2 a o vítězství Jihočechů nebylo pochyb. V souběžně hraných duelech Pavel Kortus vyřídil Ziku ve třech setech, ale Jan Janda musel svůj duel se Špačkem dohrát. Štěstí mu však nepřálo, nenašel správný herní zápal a soupeři podlehl 1:3.

Pedagog tak porazil Roztoky 10:3 a dál vede tabulku třetí ligy bez jediné porážky!

6. kolo 3. ligy (2. 11. 2014): Pedagog ČB - Roztoky 10:3

P. Kortus ml. 3, Janda 2, M. Bauer, debly, 2 WO - Špaček 2, Zika.

Rozhodčí: Smolík. Diváků: 7.