Novinky

Bauer i P. Kortus skončili ve Vodňanech ve čtvrtfinále

Dva zástupce měl Pedagog na letošní první Velké ceně jižních Čech, která se uskutečnila v sobotu 6. 12. 2014 ve Vodňanech. Bauer i P. Kortus skončili ve čtvrtfinále. 

První turnaj VC JČ se konal netradičně až na začátku prosince. Na 52. ročník turnaje O vodňanského kapra se sjelo 26 hráčů včetně největších favoritů Vávry, Duspivy, Calty a Kaštánka. Kartami chtěli zamíchat i třetiligoví hráči Pedagogu Miroslav Bauer a Pavel Kortus. Nakonec se jim však nepovedlo. 

Miroslav Bauer postoupil ze skupiny jako první, když v pěti setech udolal Fencla z Orlu a 3:1 porazil domácího Svobodu. V osmifinále pak bez větších problémů přehrál ve třech setech rovněž domácího Borovku. Konečnou stanicí se však pro Bauera stalo čtvrtfinále, kde podlehl Janu Duspivovi 1:3 na sety. 

Pavel Kortus měl před turnajem nejvyšší cíle, ale odjížděl domů zklamaný. Ve skupině nejprve porazil Trefného z Blatné 3:0, pak po nepřesvědčivém výkonu, kdy zbytečně polevil za stavu 2:0, udolal v pětisetovém duelu Borovku. V osmifinále porazil Pražáka z Veselí 3:1, ale pak mu los nepřál a hned mezi osmi nejlepšími dostal do cesty prvního nasazeného Michala Vávru, který lídrovi áčka Pedagogu extrémně nesedí. Z toho resultovala prohra 1:3 a brzký konec turnaje. 

První podnik letošní Velké ceny nakonec ovládl Jan Duspiva, který v duelu dvou legionářů udolal Vávru 3:2. Do semifinále se probojovali prachatičtí Calta s Kaštánkem, ale oba prohráli 0:3. Další turnaj VC je na programu 3. 1. 2015 v Prachaticích. 

O víkendu se konaly žebříčkové turnaje mládeže, kde však Pedagog neměl zastoupení. O příštím víkendu dojdou ligové a krajské soutěže do své poloviny, ligové áčko Pedagog bude obhajovat roli favorita na stolech poslední Blatné a předposledních Klatov. 


V zapomnění nesmí upadnout víkendové okresní přebory staršího a mladšího žactva na Sokolu ČB. Dvouhru starších žáků ovládl v duelu dvou hráčů z Pedagogu Jan Adam, když ve finále přemohl Davida Smažíka. Ve dvouhře mladších žáků už David Smažík triumfoval, i když ve finálovém duelu s Hrůzou prožil hrůzné momenty, když otočil nepříznivý stav 1:2 na sety a vše ukončil až výhrou 18:16 v páté sadě. Třetí mezi mladšími žáky byl Tomáš Kulhánek. Ve čtyřhře byl Smažík s Hrůzou druhý, duo Adam-Kulhánek skončilo třetí. Ve smíšené čtyřhře skončil David Smažík s Klárou Pazderovou z domácího oddílů druhý. Všem mladíkům gratulujeme!