Novinky

Pedagog na Havířov nestačil, vyloupil TTC Ostravu

Nejdelší trip v sezoně stolní tenisté Pedagogu v první lize zvládli s 50 procentní úspěšností. V Havířově prohráli 7:10, na stolech TTC Ostrava uspěli 10:6.

Krásné Národní tréninkové centrum v Havířově bylo dějištěm velké bitvy. Po čtyřhrách platil nerozhodný stav, když Radek s Martinem potvrdili roli favoritů. Bratři Kortusové nebylo daleko od toho, aby jejich duel s Pavlicou a Rusnákem rozhodovalo až páté dějství.

Hosté vybouchli v první sérii. Radek nečekaně padl s neomylným Harenčákem, Martinovi utíkaly koncovky s Čihákem. Pořádně rozvášnit se nedokázal Filip s Rusnákem a i čtvrtý duel skončil 3:1 pro domácí, když Pavel nevyužil setboly na 2:2 s Pavlicou.

Jihočeši se vrátili do zápasu díky jasné výhře Radka s Čihákem a povedenému výkonu Martina s Rusnákem. Filip však na Pavlicu nestačil a Pavel ve velké bitvě podlehl 2:3 Harenčákovi. Rozhodoval třetí set, kdy měli obra hráči setboly.

To už začaly plát nemalé emoce. Ty ještě rozdmýchal hlavní rozhodčí necitlivými zásahy do zápasů. Bylo to však už 7:3 pro domácí. Radek udržel naději výhrou nad Rusnákem. V pohledném duelu plném skvělých výměn pak Martin zvládl lépe koncovku pátého dějství s Pavlicou. Harenčák však pokračoval v krasojízdě i s Filipem a Čihák precizním výkonem nedal šanci Pavlovi.

Za stavu 9:5 už to vypadalo zle. Radek s Pavlicou a Martin s Harenčákem však neztratili ani set, a tak se i krátce před 21. hodinou večer hrálo dál. Čihák však ukončil zápas s Filipem, a tak domácí uspěli v emotivní bitvě 10:7.

21. kolo I. ligy mužů - 26. 2. 2022: Havířov B - TBG Swietelsky Pedagog ČB 10:7

Čihák, Harenčák 3, Pavlica 2, Rusnák, debl - Košťál, Hanák 3, debl.

Rozhodčí: Olbricht. Diváků: 5.

Budějovičtí si vylepšili chuť v neděli, i když to byl taky velký boj. Domácí oproti sobotě vytáhli extraligového mladíka Delinčáka, který zlobil nejvíc. Po deblech platilo opět skóre 1:1, síly byly rozložené podobně jako v sobotu.

Radek si na úvod poradil s mladíkem Sedláčkem, třikrát pět balonků dovolil Martin soupeři Bendlovi. Domácí ale srovnali, bratr slavného Petra Korbela Richard byl precizní proti Filipovi a Delinčák nedal moc šancí Pavlovi.

Hostům vrátil vedení Radek proti Bendlovi. Důležitý zápas zvládl Martin s Korbelem, když se vysmýkl ze stavu 0:2 a pak i odvrátil mečbol. Ve skvělém souboji zvítězil 3:2. Jako jediný dokázal vzít Delinčákovi aspoň set Filip, i přes dobrý výkon ale nakonec bral výhru slovenský favorit. Náskok Pedagogu potvrdil Pavel, když zvládl ve třech sadách souboj se Sedláčkem.

Korbel zle trápil i Radka. Vedl 1:0 a navrch měl i ve druhé sadě. Tam ale Radek ukázal své mistrovství a otočil ho i celý souboj. Za TTC Ostravu kontroval Delinčák s Martinem. Druhou otočku z 0:2 na 3:2 pro hosty zařídil Filip se Sedláčkem a byl to důležitý bod. Pavel pak bodoval i s Bendlem a bylo to 5:9.

Rychlý a přesný Delinčák pak pokořil i Radka. Hostům to ale vadit nemuselo. Martin totiž pohlídal duel se Sedláčkem a pojistil výhru Pedagogu 10:6.

22. kolo I. ligy mužů - 27. 2. 2022: TTC Ostrava B - TBG Swietelsky Pedagog ČB 6:10

Delinčák 4, R. Korbel, debl - Košťál, Hanák 3, P. Kortus ml. 2, F. Kortus, debl.

Rozhodčí: Jašek. Diváků: 5.