Novinky

Nejdelší trip, Pedagog míří do Havířova a Ostravy

Nejdelší cesta na utkání čeká o víkendu stolní tenisty Pedagogu v první lize. Představí se v Havířově a na stolech TTC Ostravy.

TBG Swietelsky Pedagog České Budějovice v posledním domácím dvojzápase zapsal výhru s Elizzou a porážku s EL Niňem. V neúplné tabulce aktuálně poskočil na sedmou příčku, ale situace od 6. do 10. příčky je velice vyrovnaná. Jihočechy znovu potáhne nejlepší hráč soutěže Radek Košťál doplněný o Martina Hanáka. Bodová konta se pokusí rozšířit bratři Kortusové.

SKST Havířov B je v tabulce pátý a je u něj rozdílné, jakou sestavu nasadí. Může být extraligová i "hratelná". Naposledy byl Havířov venku jen ve třech, a tak si za Hradce Králové přivezl dvě prohry. Za rezervu extraligového celku nejčastěji nastupují Pavlica, Martinez, Rusnák nebo Čihák. Několikrát hráli i Valenta, Bělík, Harenčák či Daniel Košťál. Na Pedagogu na podzim uspěl domácí tým 10:5.

TTC Ostrava B je nováčkem první ligy a čeká ji v závěru sezony těžký boj o přežití. Rezerva extraligového celku je předposlední, zatím vyhrála jen jednou a jednou remizovala. Třetí od konce je Zlín, který má na Ostravu náskok pěti bodů a jednoho zápasu navrch. Na podzim v dohrávce Ostrava prohrála na Pedagogu 0:10, když uhrála jediný set. Tým už vystřídal celkem 13 hráčů, nejčastěji hrají Delinčák, R. Korbel, Bendl, Skotnica, Sedláček či Moravec.

SKST Havířov B - Pedagog ČB v sobotu 26. 2. od 17:00

TTC Ostrava B - Pedagog ČB v neděli 27. 2. od 10:00