Novinky

Cenná výhra s Elizzou, bitva s EL Niňem pro soupeře

Stolní tenisté Pedagogu v první lize doma přehráli pražskou Elizzu 10:4, druhý den podlehli ve velké bitvě EL Niňu 6:10.

Pražská Elizza dorazila na jih Čech mírně oslabená. Čtyřhry skončily nerozhodně, hosté jedinkrát vedli, když jejich jednička Fígeľ nedal moc šancí Pavlovi. Zbylé duely prvního kola ale domácí ovládli, a tak vedli 4:2.

Fígeľ pak nedal šanci ani Martinovi, ale jinak vyhrávali zase jen Jihočeši. Obrovskou bitvu svedli hlavně Filip s Hlaváčkem. Domácí ranař vedl 2:0, soupeř ale dokázal vyrovnat. V pátém dějství Filip vedl 7:1, 9:4 a ještě 10:7, aby pak musel odvracet dva mečboly. Sám ale ten pátý proměnil a zvedl ruce ke stropu.

Za stavu 7:3 Pražané naposledy bodovali. Rozjetý Filip pořádně strašil i Fígeľa, ten ale nakonec zlomil odpor domácího mladíka. Jinak ale uspěli i Radek a Martin, a tak zápas dorazil Pavel. Ten se sice s Knoblochem trápil, musel otáčet ze stavu 1:2 na sety. Čtvrtý mečbol ale proměnil a pečetil výhru 10:4.

17. kolo I. ligy mužů - 12. 2. 2022: TBG Swietelsky Pedagog ČB - Elizza Praha 10:4

Košťál 3, F. Kortus, P. Kortus ml., Hanák 2, debl - Figeľ 3. debl  

Rozhodčí: J. Tenglová. Diváků: 40.


EL Niňo naopak ještě posílilo o extraligového Zelinku. Po dlouhé době Pedagog prohrál oba debly, pro Radka s Martinem to byla naopak první porážka v sezoně. Blíž k výhře byli tentokrát bratři Kortusové, se Stachem a Kauckým vedli 1:0 a 8:7, pak už ale měli navrch hosté.

Zelinka na úvod Pavlovi nedal naději. První domácí bod zapsal po spolehlivém výkonu Martin s Kauckým. Jihočechy mohl mrzet prohraný pátý set Filipa se Stachem. Radek si nedělal moc problémů s Pisárem.

Martin záhy obral Zelinku o první set, pak ale soupeř přebral iniciativu a vyhrál. Podobně to měl Filip s Kauckým. Domácí vrátili do hry Radek s Pavlem, kteří snížili na 4:6.

Zelinka byl koncentrovaný i proti Filipovi, kontroval Radek s Kauckým. Pavla mohou mrzet tři prohrané koncovky se Stachem. Poslední domácí bod nakonec zapsal Martin proti Pisárovi, který upravil na 6:8.

Poslední dva duely nabídly obrovské bitvy. V souboji jedniček Radek se Zelinkou svedli napínavý souboj o každý míč plný dlouhých výměn. Nakonec byl šťastnější hostující hráč. Podobné to bylo vedle, kde Pavel na hranici možností tlačil na Kauckého. Nakonec ale udělal o pár chyb víc a také prohrál 2:3. Celkově z toho byla porážka 6:10 po dlouhé bitvě.

18. kolo I. ligy mužů - 13. 2. 2022: TBG Swietelsky Pedagog ČB - EL Niňo Praha B 6:10

Košťál 3, Hanák 2, P. Kortus ml. - Zelinka 4, Stach, J. Kaucký 2, debly 

Rozhodčí: J. Tenglová. Diváků: 30.