Novinky

Početná návštěva, skvělá atmosféra a výhra s Hradcem

Stolní tenisté Pedagogu v dohrávce první ligy proti Sokolu Hradec Králové porazili Sokol Hradec Králové 10:7.

Očekávaná vyrovnaná bitva před skvělou kulisou čtyř desítek fanoušků a nakonec po čtyřech a půl hodinách šťastný konec pro domácí. Takový byl prvoligový souboj Pedagogu se Sokolem Hradec Králové B. Už čtyřhry naznačily, že to bude dlouhé a napínavé. Martin s Radkem sice ztratili první set s Janovským a Šlapákem, další tři však patřily jim. Bratři Kortusové pak na druhém stole marně doháněli dvousetové manko s Mokrejšem a Matyášem Leberou. Hosté měli převahu na servisu a příjmu.

Dvouhry začaly pro domácí nadějně. Pavel si vyšlápl na hostující jedničku Šlapáka, vedl 1:0, 2:1, aby pak v pátém setu proměnil třetí mečbol a triumfoval devět v pátém. Dál však měli navrch hosté. Martina trápily obrovské bolesti zubů a je obdivuhodné, že do zápasu vůbec nastoupil a bojoval. Jeho výkon to však samozřejmě muselo ovlivnit a Mokrejš byl nad jeho síly. Neuspěl ani Filip s Lebedou, když se nedokázal pořádně rozproudit. Na 3:3 srovnal zodpovědným výkonem Radek s Janovským.

Martin dál bojoval proti bolesti i soupeři. Se Šlapákem se dostal do pěti setů, ale v tom rozhodujícím mu soupeř utekl. Hradec šel do trháku po výhře Mokrejše s Filipem. Důležitý obrat v prvním setu naznačil ráz duelu Radka s Lebedou, pak už budějovický lídr hru kontroloval. Janovský následně vnutil svou hru Pavlovi a dovolil mu jen jeden set.

Hosté vedli 6:4, když začal domácí obrat. Filip se konečně pořádně rozvášnil se Šlapákem, za stavu 1:2 začal pálit nechytatelné topspiny a po setech 11:5 a 11:4 dokráčel k triumfu. Radek pak Mokrejšovi dovolil za tři sety jen 11 balonků a bylo srovnáno. Hradec byl naposledy vpředu, když Pavel zahazoval své šance s Lebedou a prohrál 1:3. Martin však kontroval výhrou nad Janovským a za stavu 7:7 to bylo před závěrem duelu otevřené.

V bouřlivé atmosféře se Budějovičtí utrhli do klíčového náskoku. Radek v souboji plném bekhendových přestřelek a dlouhých výměn zlomil Šlapáka 3:1. Uspěl také Pavel, který po prohraném prvním setu s Mokrejšem přestal chybovat a zajistil domácím minimálně remízu. Poslední dva duely se hrály souběžně. Filipa nepustil Janovský vůbec do hry, a tak rozhodoval souboj Martina s Lebedou. Hostující mladík vedl 2:1 na sety, Martin ale dokázal vyrovnat. Pátý set se vyvíjel lépe pro Lebedu, ten celou dobu vedl. Za stavu 10:7 měl tři mečboly, domácí bojovník však všechny odvrátil. Sám ten druhý proměnil a odstartoval salvu domácí radosti. Pedagog přetlačil už téměř v nočních hodinách Hradec 10:7.

18. kolo I. ligy mužů - 3. 3. 2022: TBG Swietelsky Pedagog ČB - Sokol Hradec Králové B 10:7

Košťál 4, P. Kortus ml., Hanák 2, F. Kortus, debl - Mokrejš, Matyáš Lebeda 2, Janovský, Šlapák, debl

Rozhodčí: Řežáb. Diváků: 40.