Novinky

Hořká domácí rozlučka

Pedagog v domácí rozlučce s prvoligovou sezonou prohrál nejvyšším rozdílem v sezoně, s Ostravou B uhrál jediný bod.

Po sobotní kontumaci uzavřeli hráči Pedagogu domácí část sezony v první lize s nejsilnějším možným soupeřem. Jihočeši byli bez Radka Košťála a prakticky i bez Pavla Kortuse, kterého vyřadilo zranění zad. Ostrava naopak dorazila kompletní a posilněná předchozí výhrou v Havl. Brodě v přímém souboji o čelo tabulky.

Premiéru v sezoně si tak odbyl Adam Sivera. Ve čtyřhře s Pavlem nedosáhli ani na set s Morávkem a Kadlecem. Na druhém stole byl Pedagog blízko bodu. Filip s Martinem vedli nad Štalzerem a Přistálem 2:2 a 10:5 v pátém, nakonec však padli.

Ve dvouhrách měli hosté navrch. Pavel nemohl konkurovat Štalzerovi, ani Adam na Kadlece nestačil. Filip však měl dobře rozehraného Morávka, vedl 1:0 a 8:4, ve druhém dějství měl setboly, ale prohrál ho i celý zápas. Velmi dobře hrající Přistál pak přetlačil Martina a domácí dál čekali na první bod.

Nezapsal ho ani Adam, byť se Štalzerem dvakrát těsně padl v koncovkách a tu třetí vyhrál. Minimálně do pěti setů mohl nahlédnout. Filip si nepřišel ani na Kadlec, a tak to bylo již 0:8. Čestný bodík nakonec zapsal Martin po jasné výhře s Morávkem. Pavel ani s Přistálem nemohl. Duel zakončil Filip se Štalzerem, když tentokrát nerozbalil svůj obvyklý kulomet. 

24. kolo I. ligy mužů - 13. 3. 2022: TBG Swietelsky Pedagog ČB - KST Ostrava B 1:10

Hanák - Štalzer 3, Přistál, Kadlec 2, Morávek, debly.

Rozhodčí: Řežáb. Diváků: 25.


Utkání 23. kola soupeř z KST Ostrava C skrečoval.