Novinky

Pedagog vyráží pro body na jižní Moravu

Poslední klasický venkovní dvojzápas čeká stolní tenisty Pedagogu v první lize. O víkendu se představí v Brně a v Hustopečích.

TBG Swietelsky Pedagog České Budějovice zakončil domácí část sezony porážkou s pravděpodobným vítězem a vedoucím týmem tabulky Ostravou B. Ze 13 domácích zápasů Jihočeši jich vyhráli osm a pokusí se ještě vylepšit venkovní bilanci. Ta je nyní mírně nepříznivá 4:6. Celkově je Pedagog sedmý a v posledních kolech bude bojovat o co nejlepší umístění ve středu tabulky. Jen čtyři body ztrácí Jihočeši na třetí Havířov, ale všechny celky od třetího do šestého místa mají o zápas méně. Naopak jen o čtyři body zpátky je desátá příčka.

Moravská Slavia Brno po velmi dobré první polovině sezony trochu vyklidila pozice a aktuálně táhne sérii čtyř porážek v řadě. I kvůli tomu se propadla až na desátou příčku. Třeba na Pedagog ztrácí čtyři body, ale má o zápas méně. Brněnští odehráli celou sezonu v jednotném složení - Handl, Smýkal, Gorecki, Šmerda. V první polovině se na jihu Čech hrál vyrovnaný duel, který domácí vyhráli 10:6.

Agrotec Hustopeče bojují o pozice za elitní dvojicí a jednoznačně patří mezi elitu první ligy. Aktuálně jsou páté, když neprohrály už šestkrát v řadě. Tři ze čtyř hráčů základní sestavy jsou "kladní" a to výrazně, konkrétně Štrof, Schwarzer a Kopányi. Doplňuje je povětšinou Klimek či Mesaroš. Na Pedagogu v první polovině uspěli domácí, když zvítězili v obou čtyřhrách a nakonec 10:5 celkově.

TTC MS Brno - TBG Swietelsky Pedagog ČB v sobotu v 15 hodin

TJ Agrotec Hustopeče - TBG Swietelsky Pedagog ČB v neděli v 10 hodin