Novinky

Velké vítězství! Pedagog vyloupil hernu Brna, na Hustopeče nestačil

Českobudějovičtí stolní tenisté zvítězili v první lize na stolech Brna po velké bitvě 10:8. V neděli Pedagog prohrál v Hustopečích 4:10.

Obrovská bitva, trvající 4 a půl hodiny, ve férové atmosféře. To byl souboj Brna s Pedagogem. Jihočeši ovládli i třetí vzájemné měření sil v posledních dvou letech. Ale postupně. Po deblech platil nerozhodný stav, byť za hosty nečekaně bodovali bratři Kortusové, kteří dvakrát vedli s Goreckim a Šmerdou a lépe zvládli i pátý set. Radek s Martinem naopak teprve podruhé v sezoně padli, Handl se Smýkalem byli bezchybní.

Smýkal se pak vytáhl proti Radkovi, vedl 2:1 i ve čtvrtém setu, ale lídr Pedagogu opět ukázal své mistrovství. Martin vedle hrál velmi dobře a Goreckeho zaslouženě porazil. Důležitý bod zapsal Filip, když zvrátil stav z 0:1 na 3:1 se Šmerdou. Pavel pak nestačil na svého oblíbeného soupeře Handla a po výsledku 1:3 mu poprvé podlehl.

Radek následně otočil stav s Goreckim, i on se proti němu hlavně v prvním setu překonával. Výborně hrál i Šmerda s Martinem, který musel vytáhnout velké věci, aby zvítězil 3:2. Filip navázal výkonem na úvodní výhru, Handl ale po prvním setu vývoj zvrátil. Na 4:6 z domácího pohledu pak snížil Smýkal, s Pavlem měl navrch.

Sedmý bod hostů přidal Radek se Šmerdou. Ve skvělém duelu snížil pro MS rozjetý Handl, když hrál s Martinem prakticky bez chyby. Pedagog přiblížil k výhře Filip, když rozstřílel Smýkala 3:0. Za stavu 8:5 to bylo na obou stolech 2:0 pro hosty a výhra byla nadosah. Jenže Pavel ztratil vedení s Goreckim, Radek ve fenomenálním zápase plném skvělých dlouhých výměn přetlačil Handla v pátém.

Jihočeši měli jistou remízu a tři šance na ukončení duelu za stavu 9:6. Tu první nevyužil Martin se Smýkalem, v pěti setech padl i Filip s Goreckim, a tak rozhodl až duel s pořadovým číslem 18. Pavel v něm vedl 1:0 a 9:5, druhou sadu se Šmerdou ale rozhodovala maratonská koncovka. Oba hráči měli několik setbolů, nakonec se Pavel radoval po výhře 21:19. Hotovo ale ještě nebylo. Ve třetím to bylo 9:9, kdy hostující vedoucí zkazil nalitý míč, prohrál koncovku a jelo se dál. Domácí hráč vyrovnal na 2:2 a rozuzlení nabídla pátá sada. Úvod vyšel lépe Šmerdovi, Pavel ale skóre otočil a zvítězil 11:7. Celý duel rázem patřil slavícím hostům po výsledku 10:8. 

23. kolo I. ligy mužů - 2. 4. 2022: TTC MS Brno - TBG Swietelsky Pedagog ČB 8:10

Handl 3, Gorecki, Smýkal 2, debl - Košťál 4, F. Kortus, Hanák 2, P. Kortus ml., debl

Rozhodčí: Vaculík. Diváků: 20.


Obrovskou radost ze soboty v neděli doplnil i citelný úbytek sil. Hustopeče nabídly skvělé pingpongové prostředí i velmi silný domácí tým. Pedagog zamíchal se složením čtyřher. Pavel si poprvé zahrál s Radkem, ale skončili bez setu proti Klimkovi s Kopányim, stejně jako Martin s Filipem proti Schwarzerovi se Štrofem.

Jedinkrát Jihočeši drželi krok po úvodních dvouhrách, kdy Radek zdolal Štrofa a Martin přetlačil Kopányiho. Utkání řídil mezinárodní sudí Klecker, který začal upozorňovat na Filipův servis v zápase s Klimkem, aniž by napomenul i domácího hráče. I proto to skončilo 3:0. Pavel se pak proti Schwarzerovi sice držel, ale kousek mu vždy scházel.

Kopányi pak podal proti Radkovi mimořádný výkon a nakonec zvítězil 3:1. Totéž se dá říct o Klimkovi proti Martinovi s rozdílem skóre, to bylo 3:2. Také Filip nebyl proti Schwarzerovi daleko, vždy mu pár míčků chybělo. Kdyby Pavel využil setboly a získal druhý set, možná by Štrofa potrápil ještě víc. Takhle to skončilo 3:1. 

Bylo to 8:2. Radek musel těžce bojovat z rozjetým Klimkem, vyhrál až v pátém. Martin pak zahrál výborně a nedovolil Schwarzerovi ani set. Filip pak Štrofovi příliš nevzdoroval. To Pavel trápil Kopányiho víc, zase se dal dlouhou koncovku 16:18, kdy mohl duel ve druhém setu zdramatizovat. O dva míčky ale byl lepší soupeř. 

Po výsledku 10:4 se ze zasloužené výhry radovali domácí. 

24. kolo I. ligy mužů - 3. 4. 2022: TJ Agrotec Hustopeče - TBG Swietelsky Pedagog ČB 10:4

Kopányi, Štrof, Schwarzer, Klimek 2, debly - Košťál, Hanák 2 

Rozhodčí: Klecker. Diváků: 10.